Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 08 luty 2018 11:21

Tanie noclegi w Polsce drożeją

Napisane przez MG
Fasada hotelu Ibis Centrum Fasada hotelu Ibis Centrum archiwum Ibis

Średnia cena w hotelach 1* w grudniu wzrosła o 10,09 proc., zaś w hotelach 2* - o 8,20 proc.

Średnia cena pokojonocy w hotelach w Polsce w grudniu 2017 roku wyniosła 237,84 zł, i była o 5,87% wyższa niż rok wcześniej.

Największy wzrost zanotowano w przypadku obiektów nieskategoryzowanych, w przypadku których średnia cena pokojonocy wzrosła o 24,6 proc. i wyniosła 193,29 zł. Znacznie powyżej średniej wzrosły również ceny w obiektach 1* i 2*, odpowiednio o 10,09 proc. i 8,20 proc..

Średnia cena pokojonocy w najmniejszym stopniu wzrosła w przypadku hoteli 3* - o 0,74 proc. do poziomu 216,28 zł. Również cena noclegu w hotelach 5* niewiele się zmieniła – wzrosła zaledwie o 0,98 proc.

W grudniu, podobnie jak w listopadzie, odnotowano spadek popularności hoteli o standardzie 3*, których udział w łącznej liczbie rezerwacji w tym okresie spadł o 2,34 p.p. do poziomu 46,51 proc.. Największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały hotele o standardzie 4*, których udział wzrósł o 3 p.p. do poziomu 24,85 proc..

W grudniu największa liczba rezerwacji przypadła hotele w Warszawie, których udział w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 26,3 proc. (wzrost o 1,26 p.p. w ujęciu rok do roku). Drugim co do popularności miastem był Wrocław (udział na poziomie 7,6 proc., spadek r/r o 0,83 p.p.), a trzecim Kraków (udział na poziomie 5,2 proc., spadek w ujęciu r/r o 0,8 p.p.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6,3 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 0,2 dnia wcześniej niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.