Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.
W 2017 roku Cypr odwiedziło 3 652 073 turystów, o 14,6 proc. więcej niż w roku 2016, kiedy odnotowano ich 3 186 531. To rekordowy roczny wzrost w historii cypryjskiej turystyki.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce
  • Cypr - 2017 rok lepszy o 14,6 proc.

Reklama

poniedziałek, 04 listopad 2013 18:50

Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim nagrodzony

Napisane przez AG
Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim archiwum hotelu Krasicki

1 listopada podczas uroczystej Gali w Hotelu Indigo Pearl Resort w Tajlandii, hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim otrzymał prestiżową nagrodę World Luxury Hotel Award 2013.

Hotel Krasicki to pierwszy polski hotel wyróżniony statuetką World Luxury Hotel Award.
Do tegorocznego plebiscytu zgłoszono ponad tysiąc obiektów: luksusowe hotele i ekskluzywne pensjonaty z całego świata. Jury wyłoniło zwycięzców spośród tych, które od 24 czerwca do 26 lipca uzyskały największe poparcie w głosowaniu online. Marinique de Wet, dyrektor komitetu przyznającego nagrodę World Luxury Hotel podkreślił: „To właśnie najwyższy poziom usług jest czynnikiem, który wyróżnia luksusowe hotele. Obecnie podróżujący coraz częściej dokładnie sprawdzają opinie o danym hotelu, zanim dokonają rezerwacji. Wybierają te miejsca, które wyróżnia najwyższa jakość, doskonała obsługa oraz komfortowe warunki do wypoczynku. Nasza nagroda to hotelowy Oscar, który stanowi potwierdzenie najwyższych standardów obsługi gości".
W imieniu Hotelu Krasicki nagrodę podczas uroczystej Gali odebrała Katarzyna Grabińska, dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży. Zaś Andrzej Dowgiałło, prezes Grupy Anders, do której należy Hotel Krasicki skomentował otrzymanie nagrody: „To dla nas niezwykły zaszczyt, że jako pierwszy polski hotel zostaliśmy uhonorowani międzynarodową statuetką dla najbardziej luksusowych hoteli. Warmia to słynący z pięknej przyrody i spokoju region, gdzie można oderwać się od miejskiego zgiełku. I to jest właśnie ten luksus, którego dzisiaj szukają nasi goście. To dla nas niezwykle ważne, że hotel docenili nie tylko specjaliści z branży, lecz przede wszystkim goście, którzy wspierali naszą kandydaturę".
Hotel Krasicki oferuje 122 pokoje (250 miejsc noclegowych). Jego wnętrza, nawiązujące stylistyką do pierwotnej estetyki obiektu, były wielokrotnie nagradzane przez międzynarodowe gremia. Architekturę Hotelu Krasicki doceniono między innymi w 2011 roku w konkursie International Hotel Award, w kategorii Best New Hotel Construction and Design. Zaadaptowane na hotel historyczne przedzamcze - niegdyś stanowiące siedzibę warmińskich biskupów - jest przykładem tego, jak można przywrócić zabytkowej budowli dawny blask i świetność. Pokoje i apartamenty w gotyckiej i barokowej części hotelu łączą w sobie nowoczesny design i architekturę sprzed wieków. Ich nazwy przypominają o gościach lidzbarskiego zamku: królu Stanisławie Leszczyńskim, Napoleonie Bonaparte, Zygmuncie III Wazie oraz carze Pawle I Romanowie. Do dyspozycji hotelowych gości jest również biblioteka, której księgozbiór obejmuje tytuły z całego świata, a także unikatową kolekcję XIX-wiecznych dzieł dawnego gospodarza, Ignacego Krasickiego. W podziemiach hotelu mieści się sala klubowa z winiarnią oferującą trunki z najlepszych winnic.