Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

czwartek, 13 marzec 2014 21:14

Z okazji Świętego Patryka hotele w Dublinie droższe o 88 proc.

Napisane przez AG
Z okazji Świętego Patryka hotele w Dublinie droższe o 88 proc. archiwum visitdublin

Ceny pokoi hotelowych w Dublinie wzrosły o 88 procent w weekend przed Świętem Patryka - 18 marca. Ceny w ten weekend wzrosną również w brytyjskich miastach: Liverpoolu, Manchesterze, Glasgow i Belfaście.

Wysokie ceny w Dublinie nie są niespodzianką, bowiem właśnie tutaj odbywa się co roku największa parada na świecie z okazji święta patrona Irlandii. W tym roku, święto (17 marca) przypada poniedziałek i dzień ten jest w Irlandii dniem wolnym od pracy. Goście parady będą mogli skosztować piwa, posłuchać granej na żywo irlandzkiej muzyki, oglądać występy ulicznych artystów. Ceny hotelowe zaczynają wzrastać już od piątku 14 marca, nocleg będzie tego dnia kosztować średnio 117 funtów. W sobotę będzie najdrożej - 175 funtów; w niedzielę - 167 funtów a w poniedziałek 139 funtów. Średnia cena w inne dni marca wynosi 93 funty
Dzień św. Patryka obchodzony jest na całym świecie przez irlandzkich emigrantów, potomków emigrantów i miłośników irlandzkiej kultury. Podobnie jest w sąsiedniej Wielkiej Brytanii. Także i tutaj hotelarze starają się na tym skorzystać. 15 marca w Liverpoolu nocleg będzie średnio kosztować 127 funtów, co oznacza wzrost ceny o 59 proc. W Manchesterze, gdzie będzie organizowana parada i festiwal, noc 15 marca będzie kosztował 160 funtów (średnia w inne dni marca to 107 funtów), zaś w Glasgow - 98 funtów (wzrost o 23 proc.); w Belfaście - 87 funtów (wzrost o 13 proc.)