Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 13 marzec 2014 21:14

Z okazji Świętego Patryka hotele w Dublinie droższe o 88 proc.

Napisane przez AG
Z okazji Świętego Patryka hotele w Dublinie droższe o 88 proc. archiwum visitdublin

Ceny pokoi hotelowych w Dublinie wzrosły o 88 procent w weekend przed Świętem Patryka - 18 marca. Ceny w ten weekend wzrosną również w brytyjskich miastach: Liverpoolu, Manchesterze, Glasgow i Belfaście.

Wysokie ceny w Dublinie nie są niespodzianką, bowiem właśnie tutaj odbywa się co roku największa parada na świecie z okazji święta patrona Irlandii. W tym roku, święto (17 marca) przypada poniedziałek i dzień ten jest w Irlandii dniem wolnym od pracy. Goście parady będą mogli skosztować piwa, posłuchać granej na żywo irlandzkiej muzyki, oglądać występy ulicznych artystów. Ceny hotelowe zaczynają wzrastać już od piątku 14 marca, nocleg będzie tego dnia kosztować średnio 117 funtów. W sobotę będzie najdrożej - 175 funtów; w niedzielę - 167 funtów a w poniedziałek 139 funtów. Średnia cena w inne dni marca wynosi 93 funty
Dzień św. Patryka obchodzony jest na całym świecie przez irlandzkich emigrantów, potomków emigrantów i miłośników irlandzkiej kultury. Podobnie jest w sąsiedniej Wielkiej Brytanii. Także i tutaj hotelarze starają się na tym skorzystać. 15 marca w Liverpoolu nocleg będzie średnio kosztować 127 funtów, co oznacza wzrost ceny o 59 proc. W Manchesterze, gdzie będzie organizowana parada i festiwal, noc 15 marca będzie kosztował 160 funtów (średnia w inne dni marca to 107 funtów), zaś w Glasgow - 98 funtów (wzrost o 23 proc.); w Belfaście - 87 funtów (wzrost o 13 proc.)