Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 04 czerwiec 2017 19:55

Hotele polskie w kwietniu droższe o ponad 8 proc.

Napisane przez MG
Novotel Warszawa Centrum Novotel Warszawa Centrum archiwum accor

W kwietniu średnia cena pokojonocy w polskich hotelach wyniosła 194,03 zł, co stanowiło wzrost w porównaniu do kwietnia 2016 roku o 8,35 proc.

Analogicznie jak w miesiącu poprzednim, w największym stopniu wzrost odczuli klienci rezerwujący hotele o standardzie 1* (wzrost o 52,45 proc. do poziomu 154,51 zł) oraz w hotelach 5* (wzrost o 30,54 proc. do poziomu 420,26 zł).

Niewielki spadek średniej ceny pokojonocy zanotowano jedynie w przypadku obiektów nieskategoryzowanych (spadek o 0,55 proc. do poziomu 153,72 zł).

W kwietniu br. umocniła się pozycja hoteli 3* jako najczęściej wybieranej przez klientów kategorii obiektów. Hotele o tym standardzie wybrało 49,29 proc. użytkowników Hotele.pl, co w porównaniu do zeszłego roku oznacza wzrost o 1,13 p.p.

Największy wzrost udziału w łącznej liczbie rezerwacji odnotowały obiekty nieskategoryzowane (udział na poziomie 15,07 proc., co oznacza wzrost o 2,18 p.p.). Największą stratę w rynku rezerwacji odnotowano w przypadku hoteli 4*, których udział zmalał o 1,36 p.p. do poziomu 19,34 proc..

W kwietniu br., w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym, największy wzrost liczby rezerwacji zanotowały hotele w Gdańsku, których udział we wszystkich rezerwacjach zwiększył się o 0,95 p.p. do poziomu 3,8 proc.. W stosunku do roku ubiegłego, częściej rezerwowano hotele również w Warszawie (wzrost udziału o 0,7 p.p. do poziomu 26,6 proc.), czy też w Łodzi (wzrost udziału o 0,37 p.p. do poziomu 3,3 proc.). Spośród najczęściej wybieranych miast, drugi miesiąc z rzędu znaczny spadek udziału zanotował Wrocław (spadek o 1,38 p.p. do poziomu 7,8 proc.), a także Poznań (spadek udziału o 1,12 p.p. do poziomu 5,0 proc.). Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 9,8 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o 1 dzień wcześniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.