Pewnik turystyczny? Toskania!
Luksusowy ośrodek turystyczny Tuscany Forever® zaprasza polskie biura podróży do współpracy.
Czytaj więcej...
Quo vadis POT?
Czy Polska Organizacja Turystyczna jest instytucją zbędną?
Czytaj więcej...
Malmö zaprasza na letnie imprezy
Do końca września w Malmö – największym mieście regionu Skanii – nie sposób się będzie nudzić. Letnie dni upłyną pod znakiem licznych imprez miejskich.
Czytaj więcej...
Konkurs na film promocyjny
Celem konkursu "Kadry z polski" jest promocja walorów turystycznych znanych i mniej znanych miejsc w Polsce.
Czytaj więcej...
Rosjanie wrócą do Egiptu
Po dokładnych oględzinach terminalu 2 na lotnisku w Kairze, specjaliści z Rosji są zadowoleni ze środków bezpieczeństwa.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pewnik turystyczny? Toskania!
  • Quo vadis POT?
  • Malmö zaprasza na letnie imprezy
  • Konkurs na film promocyjny
  • Rosjanie wrócą do Egiptu

Reklama

Reklama

wtorek, 02 maj 2017 18:05

Dycha hotelu andel’s by Vienna House Cracow

Napisane przez MG
Dycha hotelu andel’s by Vienna House Cracow archiwum andels by Vienna House Cracow

Obiektem, który został w 2007 roku wybudowany przez Warimpex, zarządza grupa hotelowa Vienna House.

Florian Petrowsky, członek zarządu, Warimpex, powiedział: “Pierwszy obiekt pod marką andel’s powstał w Pradze. Ponieważ koncepcja okazała się trafiona, zaczęto poszukiwać nowych destyncji. Kraków z racji swojej atrakcyjności zarówno pod kątem typowej turystyki, jak i konferencyjnej i biznesowej był oczywistym wyborem. Jak się okazuje, słusznym.”

Czterogwiazdkowy andel’s by Vienna House Cracow ma wyjątkową lokalizację, co podczas konferencji prasowej podkreślała zarówno Katarzyna Gądek z Urzędu Miasta Krakowa, jak i dyrektor generalny obiektu Tomasz Piórkowski. Hotel znajduje się obok krakowskich dworców kolejowego i autobusowego, w odległości kilkuminutowego spaceru od Starego Miasta. To jeden z wyróżników, ale nie jedyny.

Dyrektor Piórkowski podkreślił: “Designerski obiekt nie jest hotelowym supermarketem także dzięki obsłudze, atmosferze i stałemu zespołowi, a to wpływa na lojalność klientów, która dla zarządzających andel’sem jest bardzo dużą wartością. Ostatnie dziesięć lat to okres bardzo dużych zmian zarówno na całym rynku hotelarskim, jak i w hotelu andel’s w Krakowie. Nowe technologie wpłynęły na to, jak goście podróżują, komunikują się, szukają informacji na temat pobytu i rezerwują go. Zmiany nie są związane jedynie z postępem technologicznym. W obecnych czasach goście są również znacznie bardziej wymagający w kontekście preferencji żywieniowych, odpowiedzi na zapytania, są znacznie mniej lojalni wobec marek, a bardziej otwarci na wyjątkowe doświadczenia. To właśnie doświadczanie stało się podstawą zmian, które dokonywały się na przestrzeni ostatnich lat w naszym hotelu. Staramy się robić wszystko, aby gość poczuł się tutaj swobodnie, jak w domu. W ciągu tego czasu znacząco zmienił się profil klienta. Dziesięć lat temu miasto było typowo turystyczne. Obecnie jest coraz więcej gości biznesowych. Wynika to z wielu czynników, do których należą m.in. powstanie centrów serwisowych i biznesowych, rozwój infrastruktury kongresowo-eventowej, a co za tym idzie np. kongresy w ICE Kraków czy koncerty i wydarzenia sportowe w Tauron Arenie. To wszystko bezpośrednio wpływa na rynek hotelarski. Obecnie hotel jest miejscem pobytu i wydarzeń różnych branż. Jest to cały przekrój biznesu. Często krakowski andel’s wybierany jest np. przez reprezentację siatkarzy."

Katarzyna Gądek, z wydziału promocji i turystki z Urzędu Miasta Krakowa, dodała: “Zgodnie ze Strategią Rozwoju Turystyki w Krakowie na lata 2014 – 2020, stolica Małopolski ma wkroczyć do czołówki europejskich ośrodków turystyki miejskiej, przyciągając turystów z całego świata swoją wyjątkową atmosferą, gościnnością, dobrze rozwiniętą infrastrukturą oraz rozpoznawalnymi w skali europejskiej festiwalami i wydarzeniami kulturalnymi. Kraków od lat buduje swoją pozycję dzięki różnym uwarunkowaniom, do których należą dynamiczny rozwój oferty turystycznej, rosnąca liczba połączeń, w tym w szczególności lotniczych, rozwój infrastruktury miejskiej, do którego należy zaliczyć także inwestycje komercyjne, w tym takie jak właśnie andel’s. Kraków jest zarówno ważnym ośrodkiem konferencyjno-kongresowym i biznesowym, jak i miejscem wybieranym na krótkie pobyty, tzw. city breaki turystów z Polski z zagranicy. Co ważne w opracowywanej obecnie strategii kluczowe jest wzmacnianie tej pozycji, ale w oparciu o zrównoważony rozwój, który oznacza zwrócenie szczególnej uwagi na dobro mieszkańców.”