Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Neckermann otwiera sezon
 • MSiT: dane sprzed półrocza
 • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
 • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
 • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

czwartek, 06 kwiecień 2017 09:17

Hotele w lutym były droższe o prawie 4 proc.

Napisane przez MG
Fasada hotelu ibis Warszawa Centrum Fasada hotelu ibis Warszawa Centrum archiwum ibis

Średnia cena pokojonocy w lutym wyniosła 196,30 zł i była o 3,94 proc. wyższa niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

W porównaniu do analizowanego okresu w roku 2016, średnia cena pokojonocy w największym stopniu wzrosła w obiektach o standardzie 1* oraz 5* - odpowiednio o 36,40 proc. (do poziomu 141,06 zł) oraz 30,38 proc. (do poziomu 380,62 zł). Symboliczny spadek średniej ceny odnotowano w przypadku hoteli o standardzie 4* - zmiana o minus 0,28 proc. do poziomu 249,10 zł.

W lutym w porównaniu do roku ubiegłego znacznie spadło zainteresowanie rezerwacjami w hotelach 4*. Udział tych hoteli w łącznej liczbie rezerwacji spadł o 3,37 p.p. do poziomu 22,24 proc..

Z kolei największym wzrostem udziału mogą się pochwalić obiekty nieskategoryzowane, które zyskały 2,26 punkta procentowego. Tym samym ich udział w rezerwacjach w lutym wyniósł 12,95 proc..

Niezmiennie najczęściej wybieranymi hotelami są obiekty o standardzie 3*. W lutym hotele z tej kategorii wybrało 49,64 proc. użytkowników Hotele.pl.

W lutym w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym, zanotowano wzrost zainteresowania Łodzią jako celem podróży. Udział obiektów noclegowych z tego miasta we wszystkich rezerwacjach wzrósł o 1 p.p. do poziomu 3,77 proc.. Był to największy wzrost udziału spośród najbardziej popularnych miast w tym okresie.

W analizowanym okresie największy spadek popularności zanotowały Wrocław (spadek o 0,6 p.p. do poziomu 7,74 proc.) oraz Poznań (spadek o 0,57 p.p. do poziomu 5,58 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 9 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o niecały dzień wcześniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.