Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Joanna Jędrzejewska odchodzi
 • Wrocław kontra Poznań
 • Travelplanet: wakacje będą tańsze
 • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
 • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 06 kwiecień 2017 09:17

Hotele w lutym były droższe o prawie 4 proc.

Napisane przez MG
Fasada hotelu ibis Warszawa Centrum Fasada hotelu ibis Warszawa Centrum archiwum ibis

Średnia cena pokojonocy w lutym wyniosła 196,30 zł i była o 3,94 proc. wyższa niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.

W porównaniu do analizowanego okresu w roku 2016, średnia cena pokojonocy w największym stopniu wzrosła w obiektach o standardzie 1* oraz 5* - odpowiednio o 36,40 proc. (do poziomu 141,06 zł) oraz 30,38 proc. (do poziomu 380,62 zł). Symboliczny spadek średniej ceny odnotowano w przypadku hoteli o standardzie 4* - zmiana o minus 0,28 proc. do poziomu 249,10 zł.

W lutym w porównaniu do roku ubiegłego znacznie spadło zainteresowanie rezerwacjami w hotelach 4*. Udział tych hoteli w łącznej liczbie rezerwacji spadł o 3,37 p.p. do poziomu 22,24 proc..

Z kolei największym wzrostem udziału mogą się pochwalić obiekty nieskategoryzowane, które zyskały 2,26 punkta procentowego. Tym samym ich udział w rezerwacjach w lutym wyniósł 12,95 proc..

Niezmiennie najczęściej wybieranymi hotelami są obiekty o standardzie 3*. W lutym hotele z tej kategorii wybrało 49,64 proc. użytkowników Hotele.pl.

W lutym w porównaniu do tego samego miesiąca w roku ubiegłym, zanotowano wzrost zainteresowania Łodzią jako celem podróży. Udział obiektów noclegowych z tego miasta we wszystkich rezerwacjach wzrósł o 1 p.p. do poziomu 3,77 proc.. Był to największy wzrost udziału spośród najbardziej popularnych miast w tym okresie.

W analizowanym okresie największy spadek popularności zanotowały Wrocław (spadek o 0,6 p.p. do poziomu 7,74 proc.) oraz Poznań (spadek o 0,57 p.p. do poziomu 5,58 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 9 dni przed planowaną datą przybycia do hotelu, tj. o niecały dzień wcześniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.