Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

niedziela, 02 kwiecień 2017 19:42

Fundacja „Jaś Wędrowniczek” – start projektu „Aktywny Rymanowiak”

Napisane przez MG
Fundacja „Jaś Wędrowniczek” – start projektu „Aktywny Rymanowiak” materiały prasowe

Fundacja „Jaś Wędrowniczek” działająca przy szczególnym wsparciu Hotelu**Restauracji „Jaś Wędrowniczek” w Rymanowie, właśnie rozpoczęła nabór uczestników do projektu realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zainteresowanym udziałem w projekcie, odbyło się dnia 29 marca, w sali konferencyjnej hotelu.
Realizacja projektu zaplanowana jest do 31 grudnia 2017 r., a jego nadrzędnym celem jest aktywizacja społeczności lokalnej poprzez integrację międzypokoleniową mieszkańców Gminy Rymanów. Dla potrzeb zajęć i warsztatów Hotel „Jaś Wędrowniczek” udostępni sale konferencyjne oraz zapewniać będzie catering dla uczestników.
„Aktywny Rymanowiak” skierowany jest do młodzieży uczącej się w wieku 14-19 lat oraz do osób powyżej 55 roku życia a udział w zajęciach jest bezpłatny. W ramach projektu realizowane będą formy warsztatów stacjonarnych prowadzonych przez profesjonalistów, spotkania z twórcami, konkursy i wycieczki, wystawy i publikacja prac uczestników.
Zajęcia będą realizowane w grupach tematycznych:
– grupa fotograficzna (10 młodych + 5 seniorów)
– grupa dziennikarska (10 młodych + 5 seniorów)
– grupa historyczna ( 10 młodych + 5 seniorów)
– grupa teatralna ( 10 młodych + 5 seniorów)
– grupa wokalna ( 6 osób w różnym wieku)
Klimatyczne wnętrza hotelu i restauracji oraz niezwykłe otoczenie, piękny ogród pełen drzew, kwiatów i urokliwych zakątków, będą z pewnością korzystnie wpływały na pracę twórczą uczestników projektu. Miejsce to ma swoją renomę, od wielu lat organizowane są tu między innymi, liczne koncerty znakomitych polskich artystów, cykliczne spotkania z podróżnikami, festiwale promujące regionalne rzemiosło i kulinaria. To wszystko w połączeniu z serdeczną
i rodzinną atmosferą, sprawia że goście czują się w „Jasiu Wędrowniczku” wyjątkowo.

Obiekt rozpoczął działalność w jedenaście lat temu i jest to pomysł na rodzinny biznes, prowadzony przez Zofię i Jana Szepieniec oraz ich córkę Justynę, która jest założycielem
i Prezesem Fundacji „Jaś Wędrowniczek”. Fundacja powstała w 2009 i od tej pory
z powodzeniem zrealizowała szereg interesujących projektów, głównie skierowanych do dzieci i młodzieży.

Pozostało życzyć aby ten kolejny, ambitny projekt Fundacji, był z powodzeniem realizowany, a nadrzędny cel jakim jest dalsza praca na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności oraz założenie Klubu Aktywnego Rymanowiaka, został osiągnięty.

Hotel Restauracja „Jaś Wędrowniczek” jest członkiem IGHP.