Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 01 luty 2017 01:01

Hotele droższe w grudniu o ponad 4 proc.

Napisane przez MG
Hotele droższe w grudniu o ponad 4 proc. materiały prasowe

W grudniu średnia cena pokojonocy wyniosła 188,17 zł, co oznacza wzrost o 4,24 proc. w stosunku do roku 2015.

Z największym wzrostem mieli do czynienia klienci wybierający hotele o najniższym standardzie. Średnia cena pokojonocy w obiektach o standardzie 1* wzrosła o 33,55 proc. w stosunku do roku poprzedniego, natomiast w obiektach o standardzie 2* wzrost wyniósł 18,13 proc.

Wzrost średniej ceny pokojonocy odnotowano we wszystkich kategoriach obiektów. W najmniejszym wzrosła ona w obiektach o standardzie 3* (3,29 proc.).

Jakie hotele wybieramy

W grudniu 2016 roku klienci Hotele.pl najczęściej rezerwowali hotele kategorii 3*, których udział w łącznej liczbie rezerwacji wzrósł w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej o 1,33 p.p. do poziomu 47,16 proc.. Chętniej niż przed rokiem rezerwowano również hotele 2* (wzrost udziału do poziomu 9,58 proc.) oraz obiekty nieskategoryzowane (udział w rezerwacjach na poziomie 14,68 proc.). W przypadku tej ostatniej grupy obiektów noclegowych odnotowano największy wzrost udziału w porównaniu do roku ubiegłego, tj. o 1,49 p.p.

Kiedy i gdzie rezerwujemy

W ostatnim miesiącu 2016 roku zanotowano znaczne zwiększenie zainteresowania noclegami w Łodzi. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej, klienci Hotele.pl zarezerwowali w Łodzi 39,5 proc. noclegów więcej. Udział hoteli z Łodzi w łącznej liczbie rezerwacji w grudniu wyniósł 3,1 proc. i był o 0,6 p.p. większy niż w roku poprzednim.

W pierwszej trójce najbardziej popularnych miast nie odnotowano większych zmian. Największy udział w rynku rezerwacji miała Warszawa (26,85 proc.), co stanowiło wzrost o 0,6 p.p. w stosunku do roku poprzedniego. Wrocław zanotował udział na poziomie 8,44 proc. (spadek o 0,75 p.p.), natomiast Kraków był celem podróży dla 6,44 proc. podróżnych (wzrost udziału o 0,29 p.p.).

W analizowanym okresie rezerwacje były dokonywane średnio na 7,4 dnia przed planowanym początkiem pobytu w hotelu, co oznacza wydłużenie tego czasu o 0,8 dnia w stosunku do roku poprzedniego. Z największym wyprzedzeniem rezerwowano hotele 1* (27 dni wcześniej). Z najmniejszym wyprzedzeniem wybierano obiekty nieskategoryzowane (4,6 dnia przed rozpoczęciem pobytu).