Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 01 grudzień 2016 17:01

Chorwacja - w 2017 przybędzie hoteli

Napisane przez MG
Panorama Dubrownika Panorama Dubrownika AG

Przeżywająca boom turystyczny Chorwacja rozwija sieć hotelową. W przyszłym roku nowe obiekty zostaną otwarte w każdym regionie.

Family Life Bellevue 4*, Rabac
W 2017 roku sieć hotelowa Valamar, wspólnie z TUI, otworzy w Chorwacji jedyny w swoim rodzaju rodzinny ośrodek wypoczynkowy. Wczasy w hotelu będą dostępne w opcji all inclusive, a gościom udostępnione zostaną wygodnie urządzone pokoje dla całej rodziny, atrakcyjny basen pod gołym niebem, obiekty sportowe, a także bogaty wybór restauracji i barów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Hotel Family Life Bellevue znajdować się będzie w okolicy najpiękniejszych plaż miejscowości Rabac, a z jego okien rozpościerać się będzie widok na wyspy Kvarner.

Hotel Lemongarden 5*, Sutivan, Brač
Pięciogwiazdkowy hotel Lemongarden otwarty został w lipcu 2016 r. i mieści się przy malowniczej przystani w miejscowości Sutivan, znajdującej się na chętnie odwiedzanej wyspie Brač. W hotelu urządzonym w zabytkowym budynku znajduje się 22 apartamentów i sześć pokoi, a już w 2017 r. dla odwiedzających otwarte zostanie spa.

TUI Blue Adriatic 4*, Makarska
Najnowszy chorwacki hotel należący do portfolio TUI, otwarty zostanie w lecie 2017 r. Do dyspozycji gości oddanych zostanie 161 pokoi i 11 apartamentów reprezentacyjnych, a hotel łączyć będzie w sobie wszelkie zalety marki TUI Blue – nowoczesną architekturę, autentyczne miejscowe smaki i nowoczesne udogodnienia. W hotelu mieścić się będą również cztery bary, trzy restauracje, a także nowoczesny basen oraz centrum fitnessu.

Salona Palace hotel 4*, Solin
Położony nieopodal starożytnej miejscowości Salona, nowy, czterogwiazdkowy hotel Salona Palace otwarty zostanie w lutym 2017 r., zapraszając gości do wypoczynku w luksusowym otoczeniu oraz wędrówek śladami Juliusza Cezara . W hotelu dostępne będzie pierwszorzędne spa z łaźnią suchą, parową oraz jej miejscową odmianą. Do dyspozycji gości przewidziano także darmowy transport, którym będzie można dojechać do Joe’s Beach Lounge & Bar mieszczącego się na hotelowej plaży, na której turyści będą mogli zażywać relaksu na zarezerwowanych wcześniej leżakach lub w kabinach plażowych.

Hotel Olympia, Szybenik
Hotel Olympia będzie otwarty na wiosnę 2017 r., a w jego ofercie zaplanowanych jest 300 luksusowych pokoi, 5 sal konferencyjnych oraz dostęp do prywatnej plaży.

Brown Beach House Hotel Spa, Trogir, Split
Hotel otwarty został w lipcu 2016 r. i mieści się na starówce Trogiru, niewielkiej miejscowości o bogatej historii, znajdującej się nieopodal Splitu. Hotel powstał w pieczołowicie odrestaurowanym budynku z początku XX wieku, który pierwotnie służył jako magazyn przeładunkowy tytoniu. W ramach przeprowadzonej przebudowy, budynkowi nadana została nowa stylistyka, nad stworzeniem której czuwał amsterdamski projektant wnętrz Saar Zafrir. W Brown Beach House znajdować się będzie 25 designerskich apartamentów z jedną lub dwoma sypialniami, a także basen z widokiem na Morze Adriatyckie. W lecie 2017 r. otwarte zostanie także spa.

Vinotel Gospoja, Vrbnik, Krk
Vinotel Gospoja otwarty został w sierpniu 2016 r. i jest to pierwszy hotel w Chorwacji, pozwalający gościom w pełni zanurzyć się w świecie chorwackich win. Wybudowany na niewielkiej wyspie Krk, Vinotel to rozbudowany dom rodziny Toljanić, która znana jest w regionie z tradycji winiarskich. Na obiekt składają się 22 pokoje i apartamenty znajdujące się w pięciu połączonych budynkach, co stanowi nawiązanie do pięciu regionów winiarskich Chorwacji. Wystrój hotelu również czerpie inspiracje z tradycji winiarskich, gdyż każdy z pokoi otrzymał nazwę oznaczającą nazwę szczepu winnego pochodzącego z Chorwacji. Hotel nieprzypadkowo otwarty został w sierpniu - to właśnie w tym miesiącu w miejscowości Vrbnik odbywa się doroczny Festiwal Wina, podczas którego odwiedzający mogą degustować lokalne wina i zapoznać się ze sposobami ich wytwarzania. Podczas kolejnej edycji Festiwalu w 2017 r., hotel stanowić będzie główną arenę wydarzeń.

Valamar Girandella 4*, Girandella, Istria
Valamar Girandella Resort jest kolejnym przedsięwzięciem, którego realizacji w ostatnim czasie podjęła się sieć hotelowa Valamar Hotels & Resorts. Hotel mieścić się będzie nieopodal jednej z najpiękniejszych plaż Istrii, a otoczony będzie lasem sosnowym oraz turkusem Morza Adriatyckiego. Dostępne będą w nim rozliczne atrakcje i restauracje.

Hotel Ola, Seget, Trogir
Hotel Ola otwarty zostanie w 2017 r. w miejscowości Seget znajdującej się nieopodal Trogiru i wyróżniać się będzie dbałością o zdrowie gości, zabiegami pielęgnacyjnymi dla równowagi ciała i umysłu, a także specjalnie opracowanym programem żywieniowym.

W tym roku we współpracy z Chorwacką Izbą Gospodarczą powołano do życia Unique and Luxury Hotels Group. W chwili obecnej zrzesza ona kilkanaście hoteli, z których każdy proponuje gościom wyjątkowe doznania, zróżnicowane pod kątem historii, kultury, przyrody, sposobu wypoczynku. Jak dotąd wszystkie hotele należące do Luxury Hotels Group znajdują się na chorwackim wybrzeżu, a w 2017 r. do grupy dołączą także obiekty znajdujące się w głębi lądu.