Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 26 wrzesień 2016 15:03

Marriott przejął Starwooda

Napisał

Dzięki przejęciu sieci Starwood Hotels & Resorts Worldwide Marriott stworzył największe imperium hoteli luksusowych na świecie ponad 5 700 hoteli z 1,1 mln łóżek.

Nowo powstała spółka dysponuje 30 markami hotelowymi, ponad 5 700 hotelami z 1,1 mln łożek w 110 krajach.
Marriott umożliwia od tej pory gościom uczestnictwo w programie lojalnościowym Marriott Rewards, w którego skład wchodzą Ritz-Carlton Rewards i Starwood Preferred Guest (SPG), i umożliwia transfer punktów pomiędzy poszczególnymi programami.

J.W. Marriott, dyrektor naczelny i członek zarządu Marriott International, powiedział: “Przez cały okres naszej 90 letniej historii niegdy nie przesatlismny szukac nowych sposobó, by obsłużyc naszych gości. Dodając do naszego portfolio silną markę Starwood, dodając utalentowane kadry tej firmy, rozszerzyliśmy nasze możliwości. Jako największa spółka hotelowa na świecie ponosimy odpowiedzialność nie tylko za komfort naszych kleintów, ale i za zapewnienie możliwości rozwoju naszym pracownikom i rozwój hotelarstwa.”

Arne Sorenson, prezes zarządu i dyrektor generalny Marriott International, dodał: “Sądzimy, że Marriott ma obecnie najlepsze portfolio wśród hotelowych marek świata. Mamy najbardziej wyczerpującą ofertę i najlepszy program lojalnościowy. Dzięki połączeniu z marka Starwood możmy nie tylko naszym starym klientom zaproponowac nowe usługi, ale i zdobyć nowych klientów. Przyniesie to także korzyści finansowe dla właścicieli, ajentów i udziłowców.”

Przejęcie Starwooda pozwoli Marriottowi na osiągnięcie zysków w wysokoąści 250 mln dolarów rocznie. Wartośc transakcji wynosi 12,1 mld dolraów a koszt jednorazowej transakcji połączeni spółek - ok. 140 mln dolarów.

Rada dyrektorów Marriotta została powiększona z 11 do 14 osób, dokooptowamni zostali: Bruce Duncan, dawny prezes zarządu Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Eric Hippeau z firmy partnerskiej Lerer Hippeau Ventures i prezes First Industrial Realty Trust i Aylwin Lewis, prezes zarządu Potbelly Corporation.