Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 04 sierpień 2016 11:03

Dubaj - w tym roku przybędzie 2 400 pokoi hotelowych

Napisane przez MG
Dubaj - w tym roku przybędzie 2 400 pokoi hotelowych materiały prasowe

Jak donosi ostatni raport The Abu Dhabi Hotel Market Summary, do końca tego roku w Dubaju przybędzie 2 400 nowych pokoi hotelowych.

W II kwartale na wyspie Ala Maryah otwarto hotel Four Seasons z 200 pokojami a do końca roku planowane jest otwarcie obiektów z 2 200 pokojami.
Raport prognozuje, że do końca 2019 roku Dubaj będzie dysponowac prawie 26 tysiącami pokoi. Liczba gości hotelowych w maju 2016 roku wzrosła w porównaniu z analogicznym okresie roku ubiegłego 11 proc.
Do końca tego roku otwarte będą jeszcze hotele: Grand Hyatt Abu Dhabi Hotel & Residences Emirates Pearl, Gloria Downtown Hotel i Bab Al Qasr.
Najwcześniej bo w III kwartale będzie otwarty Bab Al Qasr z 677 pokojami.

Francois Kassab, Chief Operating Officer, Millennium & Copthorne Middle East and Africa, z firmy - właściciela hotelu, powiedział: “Nasz pierwszy hotel w regionie powstał w Abu dabi w 2002 roku i od tej pory mocno zaznaczamy sowja obecność z regionie - mamy 27 obiektów w regionie i trzy w samym Abud Dabi. Turystyka w Abud Dabi rozwija się w imponującym tempie, w ubiegłym roku odnotowano 4,1 mln turystów (wzrost o 18 proc.). Nasz nowy hotel Bab al Qasr z widokiem na wody morskie i Pałac Prezydencki zmini linię horyzontu w ASbu Dabi i będzie miejscem na luksusowy wypoczynek."