Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 13 lipiec 2016 16:29

Najstarszy tatrzański hotel - Łomnica - będzie gotowy na Sylwestra

Napisane przez MG
Remont hotelu Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy Remont hotelu Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy archiwum Korzar Poprad

Zbudowany w 1893 roku hotel Łomnicy w Tatrzańskiej Łomnicy po latach doczekał się remontu i rekonstrukcji. Hotel ma być otwarty jeszcze przed końcem roku.

Pavol Franco, architekt powiedział: “Jako, że hotel jest na liście narodowych pamiątek kultury, wszystkie prace konsultujemy z wojewódzkim urzędem zabytków w Koszycach. Krok po kroku badamy wszystkie elementy i staramy się je dostosować do dzisiejszych wymagań turystów odwiedzających Tatry.”

Hotel przed ponad dwadzieścia lat niszczał. Celem inwestora jest powrót obiektu do dawnej świetności. Wewnątrz znajdą się m.in. oryginalne łuki, żelazny portyk, drewniane belki stropowe.

Dyrektor generalny hotelu, Zuzana Kovaľová, skomentowała: “Jesteśmy w dwóch trzecich rekonstrukcji, czeka nas najbardziej skomplikowana i najbardziej delikatna część prac - urządzenie wnętrz hotelu. Problemem jest to, że nie zachowały się zdjęcia wnętrz hotelu sprzed lat. Szukamy ich u kolekcjonerów, ludzi którzy interesują się od lat Tatrami i historią Tatrzańskiej Łomnicy. Na razie jednak bez rezultatu."

Koszt inwestycji wyniesie 7,5 mln euro a hotel ma być otwarty 31 grudnia.
Oprócz starego, pierwotnego budynku dodana będzie nowa część z salą kongresową i centrum wellness. Pojemnośc hotelu wzrośnie z dawnych 28 pokoi do 70 z ok. 140 łożkami. W części historycznej zostanie odtworzona m.in. kawiarnia z tarasem a w piwnicach - winoteka i bar specjalizujący się w koniakach.

Hotel Łomnica został zbudowany w roku 1893 według projektu architekta Gedeona Majunkego ze Spišskej Soboty. Dopiero w latach 1904 - 1906 powstały większe hotele - grand w: Starym Smokowcu, Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Jeziorze.