Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 13 lipiec 2016 16:29

Najstarszy tatrzański hotel - Łomnica - będzie gotowy na Sylwestra

Napisane przez MG
Remont hotelu Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy Remont hotelu Łomnica w Tatrzańskiej Łomnicy archiwum Korzar Poprad

Zbudowany w 1893 roku hotel Łomnicy w Tatrzańskiej Łomnicy po latach doczekał się remontu i rekonstrukcji. Hotel ma być otwarty jeszcze przed końcem roku.

Pavol Franco, architekt powiedział: “Jako, że hotel jest na liście narodowych pamiątek kultury, wszystkie prace konsultujemy z wojewódzkim urzędem zabytków w Koszycach. Krok po kroku badamy wszystkie elementy i staramy się je dostosować do dzisiejszych wymagań turystów odwiedzających Tatry.”

Hotel przed ponad dwadzieścia lat niszczał. Celem inwestora jest powrót obiektu do dawnej świetności. Wewnątrz znajdą się m.in. oryginalne łuki, żelazny portyk, drewniane belki stropowe.

Dyrektor generalny hotelu, Zuzana Kovaľová, skomentowała: “Jesteśmy w dwóch trzecich rekonstrukcji, czeka nas najbardziej skomplikowana i najbardziej delikatna część prac - urządzenie wnętrz hotelu. Problemem jest to, że nie zachowały się zdjęcia wnętrz hotelu sprzed lat. Szukamy ich u kolekcjonerów, ludzi którzy interesują się od lat Tatrami i historią Tatrzańskiej Łomnicy. Na razie jednak bez rezultatu."

Koszt inwestycji wyniesie 7,5 mln euro a hotel ma być otwarty 31 grudnia.
Oprócz starego, pierwotnego budynku dodana będzie nowa część z salą kongresową i centrum wellness. Pojemnośc hotelu wzrośnie z dawnych 28 pokoi do 70 z ok. 140 łożkami. W części historycznej zostanie odtworzona m.in. kawiarnia z tarasem a w piwnicach - winoteka i bar specjalizujący się w koniakach.

Hotel Łomnica został zbudowany w roku 1893 według projektu architekta Gedeona Majunkego ze Spišskej Soboty. Dopiero w latach 1904 - 1906 powstały większe hotele - grand w: Starym Smokowcu, Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskim Jeziorze.