Enter Air przedłuża umowę z Itaką
Enter Air oraz Itaka Holdings przedłużają kontakt na kolejny sezon.
Czytaj więcej...
Ryanair ugiął się pod presją pilotów
Irlandzki przewoźnik robi wszystko, by nie dopuścić do zakłóceń w rozkładzie lotów na Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej...
Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Enter Air przedłuża umowę z Itaką
  • Ryanair ugiął się pod presją pilotów
  • Neckermann otwiera sezon
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 28 kwiecień 2016 21:20

Hotele droższe w marcu o 13 proc.

Napisane przez MG
Hotele droższe w marcu o 13 proc. archiwum ibis

W marcu średnia ceny noclegów w polskich hotelach wzrosła o 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Najbardziej, bo prawie aż o 30 proc. podrożały hotele jednogwiazdkowe.

Jak podaje portal Hotele.pl, średnia cena pokojonocy w marcu wyniosła 194,96 zł, tymczasem rok wcześniej osiągnęła poziom 172,52 zł. Wzrost miał miejsce w przypadku wszystkich kategorii obiektów. W największym stopniu średnia cena wzrosła w przypadku hoteli o standardzie 1* - do poziomu 143,87 zł, co stanowi wzrost o 29,97 proc. Hotele 2* podrożały o 17,63 proc., hotele 3* - o 111,31 proc, hotele 4* - o 7,4 proc., hotele 5* - o 3,44 proc., zaś inne obiekty noclegowe – o 3,8 proc.

W marcu najczęściej rezerwowano hotele 3*, których łączny udział w liczbie rezerwacji wyniósł 48,47 proc. (wzrost o 0,09 punktu procentowego w stosunku do roku poprzedniego). W największym stopniu zmienił się udział obiektów o standardzie 1*, w przypadku których zanotowano wzrost udziału w rynku rezerwacji o 0,7 punktu procentowego do poziomu 4,88 proc..

Największą popularnością wśród klientów Hotele.pl cieszyły się hotele w Warszawie. Udział tego miasta w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 25,54 proc., i był większy od analogicznego okresu rok wcześniej o 0,41 punktu procentowego. Znaczny wzrost udziału odnotował Wrocław – udział tego miasta wzrósł 1 punkt procentowy., do poziomu 9,5 proc. Spośród najbardziej popularnych celów podróży w marcu, swój udział w łącznej liczbie rezerwacji powiększył również Szczecin (wzrost 0,55 punktu procentowego do poziomu 2,58 proc.) oraz Rzeszów (wzrost 0,43 punktu procentowego do poziomu 1,76 proc.).
Nieco mniejszą popularnością niż rok wcześniej cieszyły się takie miasta jak Kraków (spadek udziału o 0,48 punktu procentowego do poziomu 6,24 proc.), Poznań (spadek udziału o 0,42 punktu procentowego do poziomu 6,14 proc.), czy też Katowice (spadek udziału o 0,78 punktu procentowego do poziomu 2,51 proc.)

W marcu klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 9,4 dnia przed planowaną datą przyjazdu do hotelu, tj. o 1 dzień wcześniej niż w roku poprzednim. Z najkrótszym wyprzedzeniem rezerwowano hotele 2* (9 dni), a z najdłuższym obiekty 1* (19 dni).