Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 28 kwiecień 2016 21:20

Hotele droższe w marcu o 13 proc.

Napisane przez MG
Hotele droższe w marcu o 13 proc. archiwum ibis

W marcu średnia ceny noclegów w polskich hotelach wzrosła o 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej. Najbardziej, bo prawie aż o 30 proc. podrożały hotele jednogwiazdkowe.

Jak podaje portal Hotele.pl, średnia cena pokojonocy w marcu wyniosła 194,96 zł, tymczasem rok wcześniej osiągnęła poziom 172,52 zł. Wzrost miał miejsce w przypadku wszystkich kategorii obiektów. W największym stopniu średnia cena wzrosła w przypadku hoteli o standardzie 1* - do poziomu 143,87 zł, co stanowi wzrost o 29,97 proc. Hotele 2* podrożały o 17,63 proc., hotele 3* - o 111,31 proc, hotele 4* - o 7,4 proc., hotele 5* - o 3,44 proc., zaś inne obiekty noclegowe – o 3,8 proc.

W marcu najczęściej rezerwowano hotele 3*, których łączny udział w liczbie rezerwacji wyniósł 48,47 proc. (wzrost o 0,09 punktu procentowego w stosunku do roku poprzedniego). W największym stopniu zmienił się udział obiektów o standardzie 1*, w przypadku których zanotowano wzrost udziału w rynku rezerwacji o 0,7 punktu procentowego do poziomu 4,88 proc..

Największą popularnością wśród klientów Hotele.pl cieszyły się hotele w Warszawie. Udział tego miasta w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 25,54 proc., i był większy od analogicznego okresu rok wcześniej o 0,41 punktu procentowego. Znaczny wzrost udziału odnotował Wrocław – udział tego miasta wzrósł 1 punkt procentowy., do poziomu 9,5 proc. Spośród najbardziej popularnych celów podróży w marcu, swój udział w łącznej liczbie rezerwacji powiększył również Szczecin (wzrost 0,55 punktu procentowego do poziomu 2,58 proc.) oraz Rzeszów (wzrost 0,43 punktu procentowego do poziomu 1,76 proc.).
Nieco mniejszą popularnością niż rok wcześniej cieszyły się takie miasta jak Kraków (spadek udziału o 0,48 punktu procentowego do poziomu 6,24 proc.), Poznań (spadek udziału o 0,42 punktu procentowego do poziomu 6,14 proc.), czy też Katowice (spadek udziału o 0,78 punktu procentowego do poziomu 2,51 proc.)

W marcu klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 9,4 dnia przed planowaną datą przyjazdu do hotelu, tj. o 1 dzień wcześniej niż w roku poprzednim. Z najkrótszym wyprzedzeniem rezerwowano hotele 2* (9 dni), a z najdłuższym obiekty 1* (19 dni).