Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 23 marzec 2016 23:38

Hotele w Polsce droższe w lutym o 10 proc.

Napisane przez MG
Sofitel Warsaw Victoria Sofitel Warsaw Victoria archiwum Sofitel Warsaw Victoria
W lutym średnia cena noclegu w hotelach w Polsce wzrosła w porównaniu do drugiego miesiąca 2015 roku o181,18 zł czyli o 0,65 proc.
To równieżwzrost w stosunku do stycznia - o 6,2 proc. Według wyszukiwarki Hotele.pl, najbardziej wzrosła cena w hotelach 5* oraz 1*, odpowiednio o 22,83 proc oraz 21,65 proc. Wzrost średniej ceny miał miejsce we wszystkich kategoriach obiektów. W lutym najchętniej rezerwowano hotele o standardzie 3*, których udział w rynku wyniósł 48,42 proc., i był o 1,55 punkta procentowego niższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Z kolei hotele 4* zyskały (wzrost o 1,03 pp do poziomu 25,17 proc.), podobnie jak biekty nieskategoryzowane, których udział wzrósł o 1,09 pp do poziomu 11,07 proc.. W lutym najchętniej rezerwowano noclegi w hotelach w Warszawie – udział stolicy w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 25,7 proc. i był wyższy od analogicznego okresu w roku ubiegłym o 4,4 proc.. W znacznym stopniu wzrosła popularność Poznania, jako celu podroży służbowych i turystycznych. Udział tego miasta wyniósł 6,15 proc., co oznacza wzrost w stosunku do lutego 2016 o 17 proc.. Wyraźnie wzrósł również udział w rynku hoteli w Szczecinie – łączny udział tego miasta w rezerwacjach wyniósł w lutym niecałe 2,7 proc. - było to jednak aż o 33,2 proc. więcej rezerwacji niż rok wcześniej. Spośród największych miast swój udział zmniejszył Wrocław, gdzie zanotowano o 2,7proc. mniej rezerwacji, niż rok wcześniej. Udział tego miasta wyniósł 8,3 proc. W lutym klienci Hotele.pl rezerwowali noclegi średnio na 8,4 dnia przed planowaną datą przyjazdu do hotelu, tj. 0,3 dnia wcześniej niż w roku poprzednim. Z najkrótszym wyprzedzeniem rezerwowano hotele 2* (7 dni), a z najdłuższym obiekty 5* (21 dni).