Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 11 marzec 2016 13:44

HomeToGo - najtańsze kwatery nad Morzem Czarnym

Napisane przez MG
HomeToGo - najtańsze kwatery nad Morzem Czarnym archiwum HomeToGo

Według najnowszego raportu HomeToGo w 2016 roku średnia cena tygodniowego zakwaterowania dla 2-6 osób wyniesie na Słonecznym Brzegu 1073 zł wiosną i 1519 zł latem. Najdroższe w lecie będą noclegi na greckiej wyspie Mykonos – ponad 10 000 zł za tydzień.

Marta Górska, dyrektor krajowy HomeToGo.pl, powiedziała: "Porównaliśmy ceny wynajmy kwater wakacyjnych wiosną i latem w całej Europie, aby przedstawić najciekawsze trendy na nadchodzące wakacje. W niektórych kurortach wakacyjnych pobyt w domach i apartamentach do wynajęcia przed latem jest o połowę tańszy niż w sezonie."

Jeśli chodzi o ceny w Polsce, to najdroższy jest Sopot ze średnią cenę wynajmu 2643 zł wiosną i 3410 zł latem. Nad morzem najtaniej będzie tego lata w Ustce, gdzie cena noclegu dla grupy 6-osobowej wyniesie średnio 2260 zł. Według raportu, wzrost cen w nadmorskich kurortach wakacyjnych jest bardzo wysoki. Międzyzdroje drożeją dwukrotnie w porównaniu do wiosny, a Mielno ponad 70 proc., co sprawia, że zagraniczne wakacje mogą okazać się tańsze od pobytu w kraju. Wrocław, Warszawa i Poznań należą do najtańszych destynacji, a ceny zakwaterowania w obu badanych sezonach są stabilne. Dla łowców okazji, którzy preferują wypoczynek w dużych miastach, zamiast nad morzem lub jeziorem, może to być bardzo atrakcyjna alternatywa.

W Chorwacji ceny zakwaterowania wzrastają o prawie 50 proc. w sezonie letnim, w porównaniu z wiosną, kiedy średnia cena noclegu wynosi 1731 zł. W obu sezonach zapłacimy mniej niż w Hiszpanii, która jest latem jednym z najdroższych europejskich kierunków, tuż za Szwajcarią, Wielką Brytanią i Grecją. Nie oznacza to jednak, że na hiszpańskim wybrzeżu musi być bardzo drogo. W Murcji i Roquetas de Mar za noclegi zapłacimy średnio poniżej 2400 zł nawet w szczycie sezonu, czyli mniej niż w tym samym okresie nad polskim Bałtykiem.

Ceny noclegów na hiszpańskiej Gran Canarii i portugalskiej Madeirze są stabilne w obu badanych sezonach. Wyspy te mogą być latem alternatywą dla popularnej Ibizy i Azorów, które w sezonie letnim zdecydowanie drożeją. Grecki Mykonos również ma lokalną konkurencję, szczególnie w przepięknym Rhodos, gdzie za nocleg dla 6-osobowej grupy zapłacimy latem ok. 4500 zł, czyli o ponad połowę mniej. Dla tych, którzy chcą spędzić urlop na jednej z niemieckich wysp, HomeToGo szczególnie poleca Föhr. Cena zakwaterowania za m2 jest niższa niż na konkurencyjnych wyspach, Rugii i Sylt.

Znalezienie kwatery w Międzyzdrojach może stanowić nie lada wyzwanie. Na wyjazd w lipcu domy i apartamenty wakacyjne rezerwowane są średnio 113 dni przed planowaną datą przyjazdu, a w sierpniu nawet 130 dni wcześniej, co jest charakterystycznym zjawiskiem dla nadbałtyckich kurortów nie tylko w Polsce. Z wyborem zakwaterowania obiektów w dużych miastach nie trzeba się aż tak spieszyć. Z obserwacji HomeToGo wynika, że rezerwacje dokonywane są z 40-60 dniowym wyprzedzeniem, co oznacza, że aby mieć dostęp do pełnej oferty warto poszukać zakwaterowania około dwa miesiące przed planowanym przyjazdem.

Cały raport:

https://www.hometogo.pl/media/trendy-podroznicze2016/