Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 21 styczeń 2016 14:40

Noclegi w polskich hotelach drożeją

Napisane przez MG
Noclegi w polskich hotelach drożeją archiwum Ibisa

Grudzień 2015 roku charakteryzował się wzrostem średniej ceny pokojonocy o 10,6 proc. w stosunku do grudnia 2014 roku.

Jest to już kolejny miesiąc z rzędu, w którym obserwujemy ten wzrostowy trend, i jak na razie grudzień jest miesiącem, w którym zaobserwowano najwyższą wartość tego wskaźnika.

W porównaniu do grudnia 2014 roku, średnia cena pokojonocy wzrosła w przypadku wszystkich kategorii obiektów. Szczególnie zwraca uwagę wzrost w obiektach o standardzie 1*, który wyniósł aż ponad 112 proc. Znaczący wzrost odnotowano również w segmencie hoteli 5*, gdzie średnia cena wzrosła o niecałe 16 proc.. W porównaniu do grudnia 2014 roku mniej płacono za nocleg w apartamentach – mieliśmy w tym przypadku do czynienia ze spadkiem średniej ceny pokojonocy o 17,4 proc..
Niezmiennie na czele rankingu najchętniej rezerwowanych hoteli znalazły się obiekty o standardzie 3*, choć ich udział w ogólnej liczbie rezerwacji zmalał w ujęciu rok do roku, i wyniósł 45,9 proc. (spadek o 4,1 punkta procentowego w stosunku do grudnia 2014 roku). Chętniej niż w roku ubiegłym rezerwowano noclegi w hotelach 4*, których udział wzrósł o 1,4 pp. do poziomu 23,7 proc.. Praktycznie nie zmieniło się zainteresowanie obiektami o standardzie 5*, w przypadku których odnotowano symboliczny wzrost udziału o niecałe 0,1 pp.