Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

wtorek, 29 wrzesień 2015 12:51

Mamy 73 Hotele Przyjazne Rodzinie

Napisane przez MG
Mamy 73 Hotele Przyjazne Rodzinie materialy prasowe

73 hotele z całej Polski otrzymały certyfikaty Hotel Przyjazny Rodzinie, potwierdzające wysoki standard obiektów.

Już po raz siódmy organizatorzy kampanii oraz konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie wręczyli wyróżnienia obiektom noclegowym, w których rodziny z dziećmi oraz przyszłe matki mogą czuć się komfortowo, spokojnie i bezpiecznie. W oficjalnej gali kończącej tegoroczną edycję plebiscytu wzięło udział ok. 200 gości, w tym aż 87 przedstawicieli hoteli z całej Polski.

Violetta Hamerska, organizatorka przedsięwzięcia i przewodnicząca Kapituły Hotel Przyjazny Rodzinie, powiedziała: „Jest nam niezwykle miło, że w tegorocznej gali udział wzięło aż tylu znakomitych gości. Świadczy to bowiem o coraz większym prestiżu przyznawanych przez nas nagród, a także o coraz większym zainteresowaniu hotelarzy potrzebami ich najmłodszych gości. Z roku na rok rośnie liczba obiektów noclegowych, które starają się uzyskać certyfikat HPR, a co za tym idzie, które podnoszą swoje standardy tak, aby odpowiadały one potrzebom ich najmłodszych gości."

W tegorocznej edycji konkursu wręczono aż 73 certyfikaty dla obiektów spełniających określone przez organizatorów kryteria. A były to: utrzymanie standardów bezpieczeństwa w wyposażeniu hoteli, obsługa i rozumienie potrzeb małych gości w hotelu, programy animacyjne dla dzieci w różnym wieku oraz promocja zdrowego menu dla dzieci. Podkreślić należy, że aż 38 spośród nagrodzonych obiektów otrzymało certyfikat z 5 słoneczkami, a więc podczas audytów obiekty te uzyskały od członków kapituły ocenę między 93 a 100 proc..

Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, dodał: „Tegoroczna edycja konkursu pokazała, że hotelarze coraz lepiej rozumieją potrzeby rodzin z dziećmi i stale doskonalą swoją ofertę. Dowodem na to jest fakt, że aż 11 ocenionych w konkursie obiektów uzyskało maksymalną ocenę 100 proc."

Wśród najwyżej ocenionych obiektów znalazły się: hotel Kiston w Kistowie, hotel Rezydencja Nosalowy Dwór w Zakopanem, hotel Aurora SPA& Wellness w Międzyzdrojach, hotel Wellness & SPA Dębowe Wzgórze w Pokrzywnej, hotel Haffner w Sopocie, hotel Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie-Zdroju, hotel Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka w Ustce, Kompleks Wypoczynkowy "Arena Słońca" w Łebie, Pensjonat Burkaty w Białce Tatrzańskiej oraz Pensjonat Reymontówka w Kościelisku i ośrodek wypoczynkowy Columbus w Rowach.


Podczas oficjalnej gali wręczone zostały także specjalne statuetki dla 12 obiektów noclegowych nagrodzonych w jednej z czterech kategorii: najlepszy hotel na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, najlepszy ośrodek wypoczynkowy dla rodzin z dziećmi, najlepszy pensjonat dla rodzin z dziećmi oraz najlepszy obiekt zdaniem gości hotelowych oraz internautów.

Członkowie Kapituły wręczyli również 17 specjalnych dyplomów uznania tym obiektom, które podczas przeprowadzania audytów wykazały się wyjątkowymi działaniami takimi, jak stworzenie hotelowego przedszkola lub centrum kreatywnej zabawy dla maluchów czy też szczególnym zaangażowaniem w opiekę nad małymi gośćmi.