Touroperator roku 2017
Głosować może każdy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas jubileuszowych 25. Targów Turystycznych TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki.
Czytaj więcej...
LEO Express szuka agentów
LEO Express poszukuje punktów sprzedaży agencyjnej na trasach swoich przejazdów.
Czytaj więcej...
Konkurs VisitSweden!
Na stoisku VisitSweden na TT Warsaw można wygrać pobyt w Malmö.
Czytaj więcej...
Zielony Listopad w Puszczy
Zielony Listopad” jest inicjatywą Koalicji Mieszkańców Puszczy - grupy ludzi działających na rzecz zachowania naturalnych walorów przyrodniczych Puszczy Białowieskiej.
Czytaj więcej...
Smaki Dubaju
Gdzie warto w Dubaju zjeść i jakie potrawy skosztować, aby poczuć charakterystyczny smak Dubaju
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Touroperator roku 2017
  • LEO Express szuka agentów
  • Konkurs VisitSweden!
  • Zielony Listopad w Puszczy
  • Smaki Dubaju

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 wrzesień 2015 19:25

Dni Wina w hotelach Sofitel

Napisane przez AG
Enrico Bernardo Enrico Bernardo materialy prasowe

Od 21 września do 31 października w hotelach marki Sofitel odbywają się Wine Days.

Sofitel Wine Days są również hucznie obchodzone w Polsce. Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie spotkanie z Master Sommelierem w Sofitel Warsaw Victoria, które odbędzie się 22 października 2015. 5-daniowa kolacja szefa kuchni, Macieja Majewskiego, połączona będzie z degustacją francuskich trunków wybranych na tę okazję przez Adama Pawłowskiego. Przez cały czas trwania Sofitel Wine Days dostępna będzie specjalna oferta z menu degustacyjnym dla dwojga oraz 10% zniżka na wina i szampany. Promocja będzie także obowiązywać w hotelu Sofitel Grand Sopot. Warte odnotowania są degustacje organizowane w Sofitel Wroclaw Old Town. Już 24 września będzie można spróbować wyśmienitych serów z doskonale dobranymi winami, a 3 października odbędzie się Wine&Food Show, który poprowadzi uczestnik Master Chefa francuskiego pochodzenia Juliene Secher. Na czas trwania Sofitel Wine Days w Sofitel Wroclaw Old powstanie winoteka, która pozwoli zabrać ulubione francuskie trunki do domu.

Na potrzeby tegorocznego Sofitel Wine Days sieć hoteli również zleciła Francuskiemu Instytutowi Badań Opinii Społecznej badanie na temat postrzegania wina.
Badanie przeprowadzone w siedmiu krajach: Australii, Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Rosji i Stanach Zjednoczonych miało za zadanie pokazać nie tylko jak współcześnie myślimy o winie, ale także przy jakiej okazji je spożywamy. Analizy jej rezultatów podjął się Enrico Bernardo, Najlepszy Sommelier Świata 2004, który jedocześnie pełni rolę ambasadora i rzecznika Sofitel Wine Days 2015.
Badanie w ramach Sofitel Wine Days pokazuje, że wino, tuż po piwie, jest najchętniej spożywanym alkoholem przez ludzi na całym świecie. 76 proc. wszystkich ankietowanych pije wino, a co ciekawe prym wiodą w tej kategorii Chińczycy. Aż 89 proc. respondentów z tego kraju zadeklarowało jego spożywanie.

Enrico Bernardo powiedział: „Kiedy zaczynałem pracować w tej branży 20 lat temu, w wielu krajach nie było zwyczaju picia wina. Dziś z radością możemy obserwować, jak się to zmieniło i jak bardzo doceniany jest to trunek na całym świecie. Wyniki potwierdzają, że wino jest obecne nie tylko w krajach, które się z nim kojarzą, takich jak Francja czy Włochy, albo w regionach winiarskich „nowego świata" – Australia czy USA, ale także wśród kultur, które niedawno odkryły rozkosze płynące z wina m.in. Chiny oraz Indie."

Badania w ramach Sofitel Wine Days pokazują, że Francja jest pierwszym krajem, który przychodzi do głowy, gdy ktoś wspomina o doskonałym, gatunkowym winie. Co więcej, ten alkohol jest synonimem smaku dla 53 proc. Francuzów, którzy uważają, że „gastronomia" to słowo, jakie najbardziej kojarzy się i opisuje francuskie wino.

Enrico Bernardo skomentował: „Chociaż bogaty świat winiarski nadal poszerza się o inne kraje, Francja utrzymała pozycję lidera i pozostaje potęgą w naszych umysłach, czy na naszych podniebieniach, w zakresie wspaniałych, gatunkowych trunków. Wierzę, że w nadchodzących latach Francja utrzyma swoją dominującą pozycję i nadal będzie dostarczać wysokiej jakości wina, którymi konsumenci będą mogli się zachwycać na całym świecie, również dzięki takim wydarzeniom, jak Sofitel Wine Days".