Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 21 wrzesień 2015 19:25

Dni Wina w hotelach Sofitel

Napisane przez AG
Enrico Bernardo Enrico Bernardo materialy prasowe

Od 21 września do 31 października w hotelach marki Sofitel odbywają się Wine Days.

Sofitel Wine Days są również hucznie obchodzone w Polsce. Jednym z ważniejszych wydarzeń będzie spotkanie z Master Sommelierem w Sofitel Warsaw Victoria, które odbędzie się 22 października 2015. 5-daniowa kolacja szefa kuchni, Macieja Majewskiego, połączona będzie z degustacją francuskich trunków wybranych na tę okazję przez Adama Pawłowskiego. Przez cały czas trwania Sofitel Wine Days dostępna będzie specjalna oferta z menu degustacyjnym dla dwojga oraz 10% zniżka na wina i szampany. Promocja będzie także obowiązywać w hotelu Sofitel Grand Sopot. Warte odnotowania są degustacje organizowane w Sofitel Wroclaw Old Town. Już 24 września będzie można spróbować wyśmienitych serów z doskonale dobranymi winami, a 3 października odbędzie się Wine&Food Show, który poprowadzi uczestnik Master Chefa francuskiego pochodzenia Juliene Secher. Na czas trwania Sofitel Wine Days w Sofitel Wroclaw Old powstanie winoteka, która pozwoli zabrać ulubione francuskie trunki do domu.

Na potrzeby tegorocznego Sofitel Wine Days sieć hoteli również zleciła Francuskiemu Instytutowi Badań Opinii Społecznej badanie na temat postrzegania wina.
Badanie przeprowadzone w siedmiu krajach: Australii, Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Rosji i Stanach Zjednoczonych miało za zadanie pokazać nie tylko jak współcześnie myślimy o winie, ale także przy jakiej okazji je spożywamy. Analizy jej rezultatów podjął się Enrico Bernardo, Najlepszy Sommelier Świata 2004, który jedocześnie pełni rolę ambasadora i rzecznika Sofitel Wine Days 2015.
Badanie w ramach Sofitel Wine Days pokazuje, że wino, tuż po piwie, jest najchętniej spożywanym alkoholem przez ludzi na całym świecie. 76 proc. wszystkich ankietowanych pije wino, a co ciekawe prym wiodą w tej kategorii Chińczycy. Aż 89 proc. respondentów z tego kraju zadeklarowało jego spożywanie.

Enrico Bernardo powiedział: „Kiedy zaczynałem pracować w tej branży 20 lat temu, w wielu krajach nie było zwyczaju picia wina. Dziś z radością możemy obserwować, jak się to zmieniło i jak bardzo doceniany jest to trunek na całym świecie. Wyniki potwierdzają, że wino jest obecne nie tylko w krajach, które się z nim kojarzą, takich jak Francja czy Włochy, albo w regionach winiarskich „nowego świata" – Australia czy USA, ale także wśród kultur, które niedawno odkryły rozkosze płynące z wina m.in. Chiny oraz Indie."

Badania w ramach Sofitel Wine Days pokazują, że Francja jest pierwszym krajem, który przychodzi do głowy, gdy ktoś wspomina o doskonałym, gatunkowym winie. Co więcej, ten alkohol jest synonimem smaku dla 53 proc. Francuzów, którzy uważają, że „gastronomia" to słowo, jakie najbardziej kojarzy się i opisuje francuskie wino.

Enrico Bernardo skomentował: „Chociaż bogaty świat winiarski nadal poszerza się o inne kraje, Francja utrzymała pozycję lidera i pozostaje potęgą w naszych umysłach, czy na naszych podniebieniach, w zakresie wspaniałych, gatunkowych trunków. Wierzę, że w nadchodzących latach Francja utrzyma swoją dominującą pozycję i nadal będzie dostarczać wysokiej jakości wina, którymi konsumenci będą mogli się zachwycać na całym świecie, również dzięki takim wydarzeniom, jak Sofitel Wine Days".