Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
Zmiana rzecznika Rainbow
Obowiązki PR w Rainbow przejmie Emilia Bratkowska.
Czytaj więcej...
PIT chwilowo bez rzecznika
Z funkcji rzecznika prasowego Polskiej Izby Turystyki zrezygnowała Marzena Markowska
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • Zmiana rzecznika Rainbow
  • PIT chwilowo bez rzecznika
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 17 wrzesień 2015 16:00

Hotele w Polsce – w sierpniu mniej rezerwacji.

Napisane przez MG
Hotel Qubus w Gdańsku Hotel Qubus w Gdańsku materialy prasowe

W sierpniu odnotowano spadek liczby rezerwacji o prawie 8 proc. w stosunku do lipca. Największe spadki przypadły na duże miasta, gdzie w wielu przypadkach wyniosły ponad 20 proc.

Najbardziej widoczne spadki odnotowano w Krakowie i Poznaniu, gdzie wyniosły nieco ponad 27 proc.. Zwraca uwagę również 24 proc. spadek rezerwacji przypadających na Gdańsk, pomimo trwającego sezonu urlopowego i pięknej pogody sprzyjającej wypoczynkowi nad morzem. Spośród największych miast wzrost liczby rezerwacji przypadających na dane miasto odnotowano w przypadku Katowic (+9,8 proc.) i Szczecina (+11,5 proc.).

Spadkowi liczby rezerwacji towarzyszył w sierpniu również niewielki spadek średniej ceny pokojonocy, która w stosunku do lipca br. spadła o 2,5% do poziomu niecałych 212 zł. Jednocześnie była ona o 3,15 proc. wyższa niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.
Spośród najbardziej popularnych celów podróży, największy spadek średniej ceny pokojonocy odnotowano w Warszawie (-7,4 proc., do poziomu 228 zł) oraz w Poznaniu (-6,5 proc., do poziomu 228,30 zł). Z kolei największy wzrost (4,4 proc.) miał miejsce w przypadku Gdańska, gdzie trzeba się było liczyć z wydatkiem średnio 302,74 zł za pokojonoc.

Które hotele najchętniej rezerwujemy? Niezmiennie są to obiekty o standardzie 3*, których udział w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 48,5 proc.. Średnia cena pokojonocy w tego typu obiektach wyniosła 207,10 zł i była zaledwie 0,7 proc. niższa niż w lipcu. Największy spadek średniej ceny pokojonocy odnotowano w obiektach o standardzie 1* (-4,89 proc.) oraz w obiektach nieskategoryzowanych (-6,56 proc.). Z kolei największy wzrost zanotowano w przypadku hoteli o standardzie 5*, gdzie średnia cena pokojonocy wzrosła w porównaniu do lipca o 1,8 proc., do poziomu 445,99 zł. Hotele tej kategorii były również najrzadziej wybierane przez klientów, a ich udział w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł w sierpniu 2,53 proc..