Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

środa, 15 lipiec 2015 15:00

Hotele w czerwcu nieco tańsze

Napisane przez MG
Hotel Gromada Airport w Warszawie Hotel Gromada Airport w Warszawie archiwum Gromady

W porównaniu do maja odnotowano spadek średniej ceny pokojonocy w polskich hotelach. Spadek wyniósł 2,15 proc., a średnia cena wyniosła 227,12 zł. Ceny w czerwcu były również niższe niż w roku poprzednim, spadek w wyniósł 1,34 proc.

Największy spadek cen w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zanotowano w hotelach o najniższym standardzie. W przypadku hoteli 2* spadek średniej ceny wyniósł 5,7%, natomiast hotele 1* były tańsze o 4,2 proc.

Wzrost średniej ceny pokojonocy zanotowano jedynie w przypadku hoteli 3* (wzrost o 0,9 proc., z 221,56 zł do 223,61 zł) oraz hoteli o najwyższym standardzie, 5*, które były w porównaniu do maja droższe o 1,3 proc. (z 477,74 zł do 484,03 zł).
W przypadku najpopularniejszych miast, w większości przypadków mieliśmy do czynienia ze znacznym spadkiem cen. Najbardziej w Katowicach, gdzie cena pokojonocy spadła o 11,2 proc., oraz w Krakowie, gdzie zanotowano spadek o 9,9 proc.. Spośród największych miast średnia cena wzrosła jedynie w Gdańsku (3,75 proc.) oraz w Poznaniu (1,77 proc.).

W czerwcu klienci Hotele.pl najchętniej rezerwowali pobyt w hotelach 3*. Udział hoteli o tym standardzie w ogólnej liczbie rezerwacji wyniósł 50,3 proc., i był wyższy w stosunku do maja o 1,1 pp. Również w stosunku do analogicznego okresu w roku 2014, udział hoteli 3* wzrósł o 0,49 pp. Najrzadziej były rezerwowane najdroższe hotele o standardzie 5*, których udział wyniósł w czerwcu 1,9 proc.

Zwraca uwagę duży spadek udziału w łącznej liczbie rezerwacji hoteli z Łodzi oraz Katowic. Udział tych miast spadł odpowiednio o 23,9 proc. i 23,1 proc.. Największy wzrost udziału w łącznej liczbie rezerwacji odnotował Poznań (wzrost o 10,4 proc.).