Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 15 lipiec 2015 15:00

Hotele w czerwcu nieco tańsze

Napisane przez MG
Hotel Gromada Airport w Warszawie Hotel Gromada Airport w Warszawie archiwum Gromady

W porównaniu do maja odnotowano spadek średniej ceny pokojonocy w polskich hotelach. Spadek wyniósł 2,15 proc., a średnia cena wyniosła 227,12 zł. Ceny w czerwcu były również niższe niż w roku poprzednim, spadek w wyniósł 1,34 proc.

Największy spadek cen w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zanotowano w hotelach o najniższym standardzie. W przypadku hoteli 2* spadek średniej ceny wyniósł 5,7%, natomiast hotele 1* były tańsze o 4,2 proc.

Wzrost średniej ceny pokojonocy zanotowano jedynie w przypadku hoteli 3* (wzrost o 0,9 proc., z 221,56 zł do 223,61 zł) oraz hoteli o najwyższym standardzie, 5*, które były w porównaniu do maja droższe o 1,3 proc. (z 477,74 zł do 484,03 zł).
W przypadku najpopularniejszych miast, w większości przypadków mieliśmy do czynienia ze znacznym spadkiem cen. Najbardziej w Katowicach, gdzie cena pokojonocy spadła o 11,2 proc., oraz w Krakowie, gdzie zanotowano spadek o 9,9 proc.. Spośród największych miast średnia cena wzrosła jedynie w Gdańsku (3,75 proc.) oraz w Poznaniu (1,77 proc.).

W czerwcu klienci Hotele.pl najchętniej rezerwowali pobyt w hotelach 3*. Udział hoteli o tym standardzie w ogólnej liczbie rezerwacji wyniósł 50,3 proc., i był wyższy w stosunku do maja o 1,1 pp. Również w stosunku do analogicznego okresu w roku 2014, udział hoteli 3* wzrósł o 0,49 pp. Najrzadziej były rezerwowane najdroższe hotele o standardzie 5*, których udział wyniósł w czerwcu 1,9 proc.

Zwraca uwagę duży spadek udziału w łącznej liczbie rezerwacji hoteli z Łodzi oraz Katowic. Udział tych miast spadł odpowiednio o 23,9 proc. i 23,1 proc.. Największy wzrost udziału w łącznej liczbie rezerwacji odnotował Poznań (wzrost o 10,4 proc.).