Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

czwartek, 18 czerwiec 2015 12:44

Pensjonaty i apartamenty coraz popularniejsze

Napisane przez MG
Jeden z pensjonatów w Jantarze Jeden z pensjonatów w Jantarze AG

W porównaniu do kwietnia, w maju nastąpił wzrost rezerwacji w pensjonatach i apartamentach o 22 proc.. W porównaniu do maja 2014 roku wzrost wyniósł 25 proc.

W rankingu popularności hoteli wg kryterium standardu nie zaszły większe zmiany w porównaniu do poprzedniego miesiąca. W dalszym ciągu najchętniej rezerwujemy hotele o standardzie 3*, choć ich udział w łącznej liczbie rezerwacji nieco spadł w maju do poziomu 48 proc., podczas gdy w kwietniu wyniósł prawie 50 proc..
W porównaniu do kwietnia wzrósł również udział pensjonatów i apartamentów: z 12,6 proc. do 14,9 proc..
Klienci Hotele.pl najrzadziej wybierali nocleg w hotelach o standardzie 5*. Na taki wybór zdecydowało się w maju 2,3 proc.

W większości miast z pierwszej „dziesiątki" najczęściej wybieranych destynacji, nastąpiły – w porównaniu z rokiem ubiegłym - spadki liczby rezerwacji. Największy zanotowała Łódź, w której liczba rezerwacji spadła o prawie 24 proc., a udział w rynku zmniejszył się do poziomu 2,44 proc. (spadek o 0,67 p.p.). Liderem rankingu popularności miast pozostała niezmiennie Warszawa, choć jej udział w analogicznym okresie zmniejszył się o 0,27 p.p. W Warszawie silną dynamikę wzrostu wykazały apartamenty, w przypadku których wzrost liczby rezerwacji w ujęciu rocznym wyniósł 92 proc..

Średnia cena pokojonocy w maju wyniosła 228,45 zł, i była o 3,35 proc. niższa niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Spośród największych miast najdroższa była Warszawa, gdzie średni koszt pokojonocy wyniósł 278,21, a najtańszy był Wrocław ze średnim kosztem na poziomie 230,28 zł.