Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 15 kwiecień 2015 21:05

Tanie hotele coraz popularniejsze

Napisane przez AG

W marcu odnotowano 33,1 proc. wzrost, w porównaniu do marca roku 2014, liczby rezerwacji w hotelach 2*. Łączna liczba rezerwacji w porównywanym okresie wzrosła o 13,7 proc. Według danych hotele.pl, ta grupa hoteli odnotowała również największy wzrost w lutym - 6,8 proc.

Pomimo rosnącej popularności hoteli 2*, nadal najchętniej są rezerwowane hotele 3*. Ich łączny udział w rezerwacjach dokonanych w marcu wyniósł 44,10 proc., i był o niecałe 3 punkty procentowe. niższy niż w marcu 2014 roku. Udział hoteli 2* w ogólnej liczbie rezerwacji w marcu br. wyniósł 8,73 proc..
Marzec był kolejnym miesiącem dynamicznego wzrostu liczby rezerwacji we Wrocławiu, zarówno wśród klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. W ujęciu rok do roku we Wrocławiu odnotowano o 33,3 proc. więcej rezerwacji, co pozwoliło temu miastu na umocnienie się na drugim miejscu w rankingu popularności miast. Udział Wrocławia w ogólnej liczbie rezerwacji w marcu wyniósł 8,3 proc.. Liderem niezmiennie jest Warszawa (25,3 proc. rezerwacji). Za Wrocławiem znalazł się Kraków (5,2 proc. rezerwacji).
Średnia cena pokojonocy w marcu wyniosła 216 zł, i była niecałe 6 proc. niższa niż rok wcześniej. Ceny najbardziej spadły w hotelach 1* (minus 11,68 proc., do poziomu 145,52 zł) oraz w hotelach 3* (minus 5,97 proc., do poziomu 205,24 zł). Wzrost średniej ceny pokojonocy odnotowano jedynie w hotelach 2* (0,81 proc., do poziomu 184,31 zł).