Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 14 styczeń 2015 08:38

Mercure chce zbliżać ludzi

Napisane przez AG

Teoria Sześciu Przyjaciół głosi, że dowolnych dwóch mieszkańców naszej planety dzieli od siebie jedynie sześć osób. Sieć hoteli Mercure postanowiła sprawdzić tę teorię i rozpoczyna realizację światowego projektu „The Six Friends Theory", opartego na powyższej zasadzie.

Eliminacje konkursowe zostaną przeprowadzone na Facebooku w terminie od 20 stycznia do 10 lutego 2015 r. Celem projektu jest wyłonienie jednej osoby zamieszkującej dowolne miejsce na Ziemi, która spotka się z Aborygenem z plemienia Bundjalung w Australii oraz udowodnienie, że dzieli ich od siebie jedynie sześć stopni oddalenia. Według założenia, osoby te jeszcze się nie znają, ale spotkają się dzięki łańcuchowi przyjaciół i łączących ich „kolejnych przyjaciół".

Od 20 stycznia internauci będą mogli opublikować na profilu Mercure na facebooku, trwający maksymalnie jedną minutę film, w którym mogą przedstawić swoje pasje, motywacje, plany, zdolności itp. Kandydat musi wystąpić w swoim filmie. 50 kandydatów z największą liczbą głosów zostanie zakwalifikowanych do ostatniego etapu rekrutacji. Będą oni musieli zaangażować swoich przyjaciół i udostępniać nagrane filmy, by zdobyć jak największą liczbę głosów. Sześcioosobowe jury, w którym zasiądą m.in. reżyser filmowy Jean-François Julian i redaktor naczelna Influencia Isabelle Musnik, wybierze zwycięzcę po przeprowadzeniu finalnej rozmowy. Eliminacje zostaną przeprowadzone w terminie od 20 stycznia do 10 lutego 2015 r. Ogłoszenie wyników nastąpi pomiędzy 17 a 24 lutego 2015 roku. Zwycięzca wyruszy w 7-tygodniową wyprawę dookoła świata na początku marca.

Aby zweryfikować teorię „The Six Friends Theory" zwycięzca weźmie udział w 6 spotkaniach, zatrzyma się w 6 miejscach i odwiedzi 6 hoteli Mercure
w różnych zakątkach świata. Na każdym etapie podróży laureat zostanie powitany w hotelu Mercure i dowie się, gdzie znajduje się jego kolejny przyjaciel. Następnie osoba ta zaprosi zwycięzcę konkursu do krainy niesłychanych przeżyć opartych na lokalnej kulturze lub swoich pasjach oraz wskaże kolejny etap podróży, który zbliży go do spotkania z Aborygenem.