Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
Działający od 19 lat na polskim rynku największy agent turystyki zorganizowanej otworzył w miniona sobotę w Osielsku 100. biuro sprzedaży.
Czytaj więcej...
Wrocław, European Best Destination
Wrocław zwyciężył w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów. Jedyny reprezentant Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymał głosy ze 146 krajów.
Czytaj więcej...
Czego trzeba hotelom z Gdańska?
Jeśli masz hotel w Trójmieście, jesteś z pewnością przyzwyczajony do wysokich wymagań ze strony klientów. Sprawdź, jak zaoferować im wyjątkowy pakiet dodatkowych usług.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
  • Wrocław, European Best Destination
  • Czego trzeba hotelom z Gdańska?

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 09 sierpień 2014 09:40

Verano w Kołobrzegu na wypoczynek i leczenie

Napisane przez AG
Verano w Kołobrzegu na wypoczynek i leczenie AG

Jednym z lepiej położonych w Kołobrzegu ośrodków jest Verano. Usytuowany właśnie przy wspomnianym bulwarze, wokół rosną drzewa, teren ośrodka jest rozległy i zielony.

Kołobrzeg to największe na polskim wybrzeżu Bałtyku uzdrowisko. Piękne plaże, promenada i coraz nowocześniejsze ośrodki sprawiają, ze miasto staje się mekką turystów polskich i zagranicznych.
W Kołobrzegu i okolicach występują naturalne surowce lecznicze - znajdują się tu źródła solanki, źródła wody mineralnej, a także pokłady borowiny (torfu leczniczego). W uzdrowisku leczy się głównie choroby krążenia, choroby dróg oddechowych i schorzenia stawowe, ale także: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby układu nerwowego, choroby reumatologiczne, choroby kardiologiczne i nadciśnienie, cukrzycę, choroby tarczycy, otyłość, choroby endokrynologiczne, osteoporozę i choroby skórne.
Z danego, średniowiecznego Kołobrzegu niestety nic prawie nie zostało. A przecież jest to jedno z najstarszych miast nad Bałtykiem. Niestety ciężkie walki o miasto w roku 1945 spowodowało, że budowano je praktycznie od nowa. Miedzy innymi, na miejscu Starego Miasta postawiono tzw. Nową Starówkę. Domy stylizowane są na stare kamieniczki. Jedyną pozostałością dawnych murów jest znajdująca się przy ulicy Dubois, Baszta Prochowa (zwana do czasów II wojny Basztą Lontową). Najważniejszym zabytkiem jest bazylika NMP. Pięcionawowa świątynia została zbudowana na przełomie XIV i XV wieku.
Najbardziej znane obiekty Kołobrzegu stoją nad morzem. U wejścia do portu stoi latarnia morska. Ta dzisiejsza ma wysokość 26 m nad terenem a jej zasięg dochodzi do 16 Mm. Od niej zaczyna się też plaża (szeroka, jedna z piękniejszych nad Bałtykiem) i promenada. W sezonie letnim trudno tędy przejść, tłumy wczasowiczów przemykają od jednego lokalu do drugiego. Są tu też typowe dla kurortu nadmorskiego sklepiki z pamiątkami. Zarówno plażą, jak i promenadą dojdziemy do mola betonowego (ostatnio było w remoncie) i do pomnika Zaślubin z morzem. Było ono symbolem uzyskania dostępu do morza w roku 1945. W dno Bałtyku została wbita flaga Polski, a jeden z żołnierzy rzucił w morze pierścień. Według legendy, kto przejdzie na bezdechu z jednej strony pomnika na drugą przez okno, może być pewien spełnienia pomyślanego wcześniej życzenia.
Przechodząc pod pomnikiem od strony plaży wchodzimy do
parku im. Stefana Żeromskiego. Wspaniałe miejsce na upalne dni, stare drzewa dają cień, parkiem, który oddziela wydmy do miasta możemy spacerować równolegle do wybrzeża. Od ośrodków i sklepów park oddzielony jest z kolei aleją, deptakiem, na którym spotykają się chyba wszyscy odpoczywający w Kołobrzegu. Bulwar ma długość 2 km, po jednej stronie mamy Park, po drugiej - stragany z pamiątkami, kawiarenki i ośrodki. Większość z nich została w ostatnich latach gruntownie przebudowana. I te właśnie ośrodki, obok pięknych plaż, przyciągają turystów z kraju i zagranicy (głownie z Rosji i Niemiec).
W ośrodku Verano klienci korzystają z zabiegów dla osób zchorobami neurologicznymi, za dysfunkcją narządu ruchu, ze schorzeniami układu krążenia, układu krążenia, z padaczką. Oczywiście, ośrodek gości równie turystów nie korzystających z zabiegów. Oprócz wygodnych, nowocześnie urządzonych pokoi, Verano słynie ze swej kuchni. Jakości i liczby potraw tu podawanych nie powstydziłyby sią najlepsze hotele z basenu Morza Śródziemnego.
Ramka:
Centrum Zdrowia i Relaksu "Verano" Sp. z o.o."
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Recepcja
tel. +48 94 355 30 00
fax +48 94 354 49 10
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.