Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 20 listopad 2014 16:55

W październiku potaniały hotele 4-gwiazdkowe

Napisane przez AG
Qubus Hotel w Gdańsku Qubus Hotel w Gdańsku archiwum Qubus Hotel

Średnia cena za dobę spadła o 7 proc., do poziomu 242 zł, w porównaniu z ubiegłym rokiem. Co piąta rezerwacja w systemach hotele.pl dokonywana była w obiektach z 4*.

Z miesiąca na miesiąc, wśród osób poszukujących noclegu, umacnia się pozycja obiektów typu pensjonaty i domy wczasowe, które notują kolejny wzrost w ogólnej liczbie rezerwacji. W tej kategorii na nocleg zdecydowało się niemal 13,5 proc. podróżnych.

Według analizy zrobionej przez hotele.pl, w wojeówdztwie mazowieckim taniały noclegi jedynie w hotelach 4* i pensjonatach. Największy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowały hotele najwyższej kategorii, gdzie średnia cena za dobę wyniosła 405 zł, podczas gdy przed rokiem było to 376 zł. W dolnośląskich hotelach 4* średnia października cena była aż o 16 proc. niższa niż przed rokiem i wyniosła 239 zł. Z kolei najbardziej drożał nocleg w obiektach ekonomicznych, z 2*, bo aż o 12 proc. do kwoty 185 zł. W Wielkopolsce była odwrotna tendencja: 4* zdrożały o 10 proc., a 2* staniały o 11 proc. W województwie małopolskim spadła średnia cena za dobę w hotelach praktycznie wszystkich kategorii, z wyjątkiem 2* i 5*. W tych ostatnich cena wzrosła o 15 proc. do poziomu 420 zł. Odwiedzający województwo śląskie w październiku mogli liczyć w 4* na średnią cenę na zeszłorocznym poziomie, czyli 238 zł. Rezerwujący nocleg w łódzkim mogli liczyć na spadek średnich cen tylko w hotelach 5* i 2* - odpowiednio o 12 proc. i 2 proc.. Największy wzrost odnotowały tutaj obiekty typu pensjonat, dom wypoczynkowy, bo aż o 33 proc. do poziomu 159 zł.

Podczas podróży służbowych największy wzrost średniej ceny czekał na nocujących w obiektach 2*, gdzie za dobę trzeba było zapłacić 187 zł (5 proc. więcej niż przed rokiem). Z kolei podróżujący biznesowo mogli liczyć na niższą cenę za dobę w hotelach z 5*, która w październiku wyniosła 381 zł (12 proc. mniej niż przed rokiem). Najpopularniejsze 3* odnotowały średnią cenę za dobę na poziomie 188 zł (5 proc. mniej niż rok temu).
Planując prywatną podróż warto było wybrać nocleg w pensjonatach, gdzie średnia cena spadła o 23 proc. do poziomu 107 zł za dobę. Najbardziej drożały natomiast najpopularniejsze 3*, gdzie średnia cena za dobę to 170 zł (37 proc. więcej niż przed rokiem