Wrocław walczy o turystyczne laury
Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations.
Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja w KLM
W udzielaniu odpowiedzi na zapytania, które napływają do KLMi za pośrednictwem mediów społecznościowych pomaga sztuczna inteligencja (AI)
Czytaj więcej...
Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Wrocław walczy o turystyczne laury
  • Sztuczna inteligencja w KLM
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 18 styczeń 2018 14:14

Almatur stawia na gwiazdy

Katalog wyjazdów z udziałem celebrytów to sposób na przyciągnięcie młodych klientów. Taką propozycję przygotował na nadchodzący sezon Almatur.

czwartek, 18 styczeń 2018 13:48

Obrońcy zwierząt w sprawie Petry

Stowarzyszenie działające w obronie zwierząt potępia sposób traktowania wielbłądów, mułów, osiołków i koni w Petrze. Wykorzystywane są one do przewożenia turystów do położonego na wzgórzu monastyru.

W 2017 roku 101 połączeń i 20 przewoźników umożliwiło Lotnisku w Krakowie obsłużenie ponad 5 mln pasażerów w ubiegłym roku. W 2018 przed lotniskiem nowe zadania, zmierzające do utrzymania tak zdywersyfikowanej siatki połączeń.

Linie lotnicze Emirates podpisały wartą 16 mld dolarów umowę na 36 samolotów Airbus A380, która obejmuje wiążące zamówienie na 20 maszyn i opcję zakupu 16 kolejnych.

Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations. Stolica Dolnego Śląska jest jedynym miastem w Polsce, biorącym w 2018 roku udział w tej rywalizacji.

czwartek, 18 styczeń 2018 09:36

Sztuczna inteligencja obsłuży pasażerów KLM

W udzielaniu odpowiedzi na zapytania, które napływają do KLMi za pośrednictwem mediów społecznościowych pomaga sztuczna inteligencja (AI) - na często powtarzające się, ogólne pytania automatycznych odpowiedzi udziela robot, bez interwencji człowieka.

Łotewska linia lotnicza airBaltic obsłużyła w 2017 roku 3 523 300 pasażerów, o 22 proc. więcej niż w roku 2016. To rekordowy rok w historii przewoźnika.

czwartek, 18 styczeń 2018 09:07

Ryanair punktualny w grudniu w 79 proc.

Samoloty Ryanaira odbyły w grudniu 2017 roku 52 tys. lotów, mimo trudności spowodowanych opadami śniegu, 79 proc, z nich było punktualne.

Rosyjskie linie lotnicze JSC Ural Airlines uruchamiają od 12 lutego nowe połączenie pomiędzy Moskwą i Warszawą.

Od października airBaltic prawie podwoił liczbę połączeń na trasie Ryga-Warszaw-Ryga z dotychczasowych 7 do 12 połączeń tygodniowo.

W niedzielę parlament egipski powołał na stanowisko ministra turystyki Ranię Al-Mashat. Po raz pierwszy w historii Egiptu ministrem turystyki został kobieta. Zastąpiła ona Yehyę Rashida.

W 2017 roku przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju – nisko-kosztowy przewoźnik WizzAir podsumował miniony rok i przedstawił plany na 2018.

Strona 1 z 277