Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

wtorek, 26 listopad 2013 14:09

Kuchnia polska promocją Polski

Napisane przez AG
Kamil Okrasa w otoczeniu uczestniczek warsztatów kulinarnych Kamil Okrasa w otoczeniu uczestniczek warsztatów kulinarnych Tomasz Brzozowski

O tym, że kuchnia polska należy do tych atrakcji turystycznych, które odwiedzający nasz kraj chwalą najbardziej i chętnie dla niej wracają, wie coraz więcej ludzi mających coś wspólnego z turystyką. Wspominali o tym również na uczestnicy konferencji Turystyka Polonijna (czyt. artykuł Komu potrzebna turystyka polonijna). Może tylko odpowiedzialni za promocję turystyki w Polsce zapominają, jak ważną jej elementem jest tradycyjna kuchnia.


Znany kucharz Karol Okrasa, warszawskie restauracje Belvedere i Platter, Protokół Dyplomatyczny MSZ, Stowarzyszenie Polska Wódka oraz firmy Philipiak i Tedmar były organizatorami II warsztatu, który odbył się 25 listopada br. w restauracji Platter.
Nawiązywał on tematycznie do tradycyjnej polskiej Wigilii. Zaproszone panie ambasadorowe z 20 państw miały za zadanie przygotować, według przepisów Karola Okrasy, świąteczne dania z różnych regionów Polski. Zaczęło się od mini-wykładu Karola Okrasy, podczas którego starał się wytłumaczyć specyfikę polskiej kuchni wigilijnej (ryby, grzyby, zupy) i samej Wigilii, jej zwyczajów. Potem zaczęły zmagania. Jedne z uczestniczek zajęły się przygotowywaniem zupy, inne lepiły uszka, przy kolejnym stole zawijano krokiety z kapustą, przy kilku dzielnie „walczono" z rybami (m.in. karp, sandacz). Panie dzielnie kroiły, mieszały, obtaczały w migdałach i ziołach i pokrzepiały się drinkami przygotowane przez organizatorów.
Celem organizacji spotkań z paniami ambasadorowymi jest zapoznanie z polską kulturą i tradycją kulinarną oraz pozyskanie wpływowych entuzjastów Polski pośród światowej dyplomacji. Sądząc z ich zaangażowania w kuchenne prace i z uśmiechów (bynajmniej nie dyplomatycznych), cel został osiągnięty. A więc co najmniej dwadzieścia kobiet (i ich rodziny) będzie znać, i miejmy nadzieję, chwalić kuchnię polską.
Oto „lista obencości": Deolinda Culolo – Angola, Albina Galoyan – Armenia, Patricia Beatriz Salas, Chargeé d'Affaires - Argentyna, Aybeniz Hasanova – Azerbajdżan, Iryna Gaisenak – Białoruś, Fati Delcorde – Belgia, Anna Takeva – Bulgaria, Alexandra Bugailiskis Amabasador Kanady, Alex Fieglar - również Kanada, Huberta von Fritsch – Niemcy, Zsuzsanna Gyurcsikne Holop – Węgry, Adele Hutchinson – Irlandia, Valentina Bodrug – Mołdawia, Agneta Bekkers – Holandia, Maria del Carmen Ordas Escourido – Meksyk, Mayra Angelica Diaz Chen de Madrid – Panama, Minja Bogojević – Serbia, Karin Herrstrom – Szwecja, Maria Clotilde Freccero – Urugwaj, Zamira Nazarova - Uzbekistan