16 mln Polaków chce na wakacje
W tym roku na wypoczynek wybiera się 16 516 324 osób, 4 236 707 osób (26 proc.) wybiera się za granicę, a 12 279 622 (74 proc.) zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
Organizacja Visit Sweden rozpoczęła w 2016 roku realizację projektu środowiskowego promującego zrównoważone inicjatywy na rzecz ekoturystyki i ochrony przyrody.
Czytaj więcej...
Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w środę Dawid Lasek przestanie być podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Czytaj więcej...
Wrocław - święto sportów nieolimpijskich
Dziesiąta edycja Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, która odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 30 lipca, będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce. Kto kocha sport, powinien w lipcu przyjechać do stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16 mln Polaków chce na wakacje
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
  • Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
  • Wrocław - święto sportów nieolimpijskich

Reklama

czwartek, 24 lipiec 2014 20:31

Biuro podróży Alfa Star sprawdziło, jak lubią wypoczywać jego klienci

Napisane przez AG
Autokar Alfa Star w Egipcie Autokar Alfa Star w Egipcie AG

W tym roku największą popularnością cieszą się wakacje w Grecji, Turcji i Egipcie. Wychodząc naprzeciw tym trendom, Alfa Star proponuje atrakcyjne wyjazdy w najpiękniejsze regiony tych krajów.

Małgorzata Strzylak-Skalińska, rzecznik prasowy firmy powiedziała: „Egipt od zawsze był numerem jeden w naszej ofercie. Klienci decydują się na podróż do Kraju Faraonów, z uwagi na atrakcyjną cenę, standard oferowanych usług oraz gwarancję pięknej pogody. W przypadku Turcji oraz Grecji, turyści stawiają na krótki czas lotu oraz konkurencyjną cenę wyjazdu. Jednak bez względu na to, czy preferują urokliwe greckie wysepki, malowniczą Riwierę Turecką czy pełne słońca wybrzeża Morza Czerwonego, Alfa Star jest wstanie zaproponować podróż, dokładnie taką, o jakiej marzą."

Turyści podróżujący z Alfa Star, zazwyczaj szukają dobrej jakości usług w relatywnie niskiej cenie. Dlatego najczęściej wybierają hotele trzy i czterogwiazdkowe. Powinny one jednak znajdować się jak najbliżej morza, aby nie tracić czasu na dojście bądź dojazd do plaży. Co więcej już 70 proc. turystów podróżujących z radomskim biurem podróży decyduje się na wyżywienie w opcji „all inclusive". Stale rośnie jednak liczba osób decydujących się na hotele 5-gwiazdkowe.

Małgorzata Strzylak-Skalińska, skomentowała: „Klienci, którzy wybierają wczasy w luksusowych hotelach, zazwyczaj korzystają również z prywatnego transferu, podwyższonego standardu pokoju np. z prywatnym basenem. Wiele osób wybierających tę opcję, decyduje się także na przyjazd z ulubionym psem lub kotem. W hotelach 3 i 4 – gwiazdkowych zazwyczaj nie ma możliwości zabrania ze sobą zwierzaka."

W opinii coraz większej grupy podróżnych 7 lub 8-dniowe wakacje są zbyt krótkie by porządnie wypocząć. Z kolei dwa tygodnie w jednym miejscu mogą się znudzić. Dlatego w ofercie biura dostępne są wakacje 10 - dniowe, będące optymalną i najchętniej wybieraną przez większość urlopowiczów propozycją.

Małgorzata Strzylak-Skalińska, dodała: „Wyjazdy 10 - dniowe, to opcja, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. Obecnie podróżujący z nami turyści wybierają ją najczęściej.. Natomiast wakacje dwutygodniowe przyciągają głównie rodziny z dziećmi, zwłaszcza w lipcu i sierpniu."

Wczesna rezerwacja wyjazdu jest niezwykle korzystna dla podróżujących, dlatego co raz więcej osób decyduje się na wybór tej opcji. Przy zakupie oferty first minute, klienci zyskują gwarancję stałości ceny - bez względu na podwyżki paliwa czy zmiany w kursach walut. Dodatkowo mogą dokonać zmiany jednego uczestnika wycieczki, kierunku oraz terminu wyjazdu. Rezerwując podróż mogą również wpłacić jedynie 30 proc. jej ceny, a resztę kwoty uregulować dopiero na 30 dni przed wylotem. Według Małgorzaty Strzylak-Skalińskiej, klienci coraz chętniej korzystają z możliwości zakupu wycieczki typu first minute, ale wciąż są też wielbiciele ofert last minute, których zachęca atrakcyjna cena oraz bliski termin wyjazdu. Jednak tutaj nie ma już tak dużej możliwości wyboru, jak we wcześniejszej opcji.