Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

sobota, 19 kwiecień 2014 02:03

Dwie trzecie klientów wykupuje wczasy w Grecji, Turcji, Egipcie lub Hiszpanii

Napisane przez AG
Plaża tunezyjska Plaża tunezyjska AG

Liczba klientów w ostatnim tygodniu wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku 2013 o 16,7 proc., rezerwacji zaś o 13,3 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że w biurach podróży – w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zanotowano wzrost w stosunku do sprzedaży w roku 2013 w wyjazdach samolotowych – o 21,6 proc., zmalały zaś wycieczki typu autokar + hotel - o minus 11,8 proc. oraz wyjazdy z dojazdem własnym - o minus 6,4 proc.

Imprezy samolotowe w tym tygodniu stanowiły wciąż prawie 90 proc. (87 proc.) sprzedaży, z dojazdem własnym – 6,9 proc. a autokarowe – 6,1 proc.

Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to liderem wciąż jest Grecja której udział w sprzedaży wyniósł 25,9 proc., na pozostałych pozycjach uplasowały się zaś: Turcja (15,3 proc.), Egipt (13,6 proc.), Hiszpania (11,2 proc.), Tunezja (5,2 proc.), Włochy (3,7 proc.), Bułgaria (3,6 proc.), Portugalia (1,6 proc.),Chorwacja (1,5 proc.) oraz Cypr (1,4 proc.).
Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to znowu pierwszą dziesiątkę zdominowała Grecja (aż sześć lotnisk). Miejsca na podium kolejny raz zajęły : turecka Antalya oraz grecki Heraklion i egipska Hurgahda.

Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Egipcie - Sharm El Sheik (2051 zł) i Hurghada(2099 zł). Najdrożej jest na Kos (2726 zł) i w Antalyi (2702 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w ostatnich czterech tygodniach, to Raport PZOT pokazuje, że w ostatnich czterech tygodniach osiągnęła ona wzrost o 26,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2013.
Najbardziej w ostatnich czterech tygodniach wzrosła sprzedaż wyjazdów samolotowych (32,9 proc. w stosunku do analogicznego miesiącu rok temu). Wyjazdy bus + hotel wzrosły w tym czasie o 9,5 proc. a wyjazdy z dojazdem własnym zmalały o - 7,8 proc.

Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2014 liczba klientów wzrosła o 40,5 proc. Wycieczek samolotowych na Lato 2014 sprzedano aż o 87,1 proc. więcej niż rok temu.

Jeśli chodzi o porównanie najpopularniejszych krajów i kierunków w obecnym sezonie i poprzednim, to na pierwszym miejscu wciąż jest Grecja (19,3 proc. udziału w rynku i 69,6 proc. wzrost w stosunku do roku ubiegłego). Dalej zaś: Egipt (odpowiednio: 14,5 proc. i 5,4 proc.), Turcja (14 proc. i 33,2 proc.), Hiszpania (11,7 proc. i 24,8 proc.) i Tunezja (4 proc. i 94,8 proc.). Jeśli chodzi o kierunki to największy wzrost, zanotowała wyspa Korfu (+96,5 proc.), następna jest Rodos (+81,9).