Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 13 luty 2018 19:00

Itaka rozwija turystykę bez barier

Napisane przez MM
szkolenie dla pracowników Itaki szkolenie dla pracowników Itaki materiały prasowe Itaki

Szkolenie mające na celu poznanie potrzeb osób niepełnosprawnych zorganizowała dla swoich pracowników Itaka.

Aby lepiej dostosować swoją ofertę do potrzeb osób niepełnosprawnych, Itaka nawiązała współpracę z Fundacją Polska Bez Barier oraz z Angeliką Chrapkiewicz-Gądek, „mówczynią inspiracyjną”. W szkoleniu zorganizowanym wspólnie z tymi partnerami wzięło udział piętnastu pracowników salonów firmowych, infolinii i centrum obsługi klienta Biura Podróży Itaka. 

Uczestnicy szkolenia pokonywali przeszkody na wózkach, starali się zrozumieć potrzeby m.in. osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi. Były dyskusje o stereotypach, uczuciach, emocjach, otwartości na potrzeby innych. Warsztaty zostały przeprowadzone w trzech modułach poruszających problem szeroko rozumianej dostępności związanej z niepełnosprawnością. 

Jak czytamy w komunikacie touroperatora, „udział w szkoleniu był nie tylko inspirującą lekcją dla uczestników, ale przede wszystkim okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, która pomoże w realizacji przez Itakę podróżniczych marzeń osób z niepełnosprawnościami od momentu wyboru oferty, poprzez komfortowy pobyt, aż po bezpieczny powrót z wakacji. Warsztaty były kontynuacją projektu Itaka – Wakacje bez przeszkód.”