Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 08 luty 2018 17:12

PZOT zbiera pytania dot. nowej ustawy

Napisane przez
Krzysztof Piątek, prezes PZOT Krzysztof Piątek, prezes PZOT AG

Organizacja zrzeszająca organizatorów turystyki zwraca się do branży z prośbą o zadawanie pytań dotyczących przepisów, które mają wejść w życie od 1 lipca.

Polski Związek Organizatorów Turystyki chce przygotować w ten sposób materiał na spotkania informacyjne, których organizację zapowiada Ministerstwo Sportu i Turystyki. Członkowie PZOT mają możliwość przekazania swoich wątpliwości i pytań za pośrednictwem organizacji.

Przykłady wątpliwych sytuacji

Jak pisze w piśmie przewodnim ministerstwo, chodzi przede wszystkim o przykłady praktyczne, które mogą być podstawą do stworzenia studiów przypadku do omówienia podczas planowanych spotkań. 

„PZOT od dawna deklarował wsparcie i pomoc przy organizacji tego typu spotkań i szkoleń.  W ramach przygotowania do spotkań opracujemy i przekażemy do MSiT zestaw pytań dot. tej tematyki w tym oczywiście wszystkie pytania jakie uda się nam uzyskać bezpośrednio od Was, członków PZOT„ – napisał Krzysztof Piątek, prezes PZOT.

Szansa na rozwianie wątpliwości

Pytania, zagadnienia i wątpliwości członkowie PZOT mogą zgłaszać do 12 lutego. Na razie MSiT nie podało przewidywanego terminarza spotkań informacyjnych. Powinny jednak one odbyć się rychło z uwagi na to, że Ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz towarzyszące jej rozporządzenia wejdą w życie 1 lipca 2018 r.

Dla branży spotkania informacyjne i przygotowania do nich to okazja do rozwiania wielu interpretacyjnych wątpliwości pojawiających się w związku z przyjęciem nowego prawa. Niektóre z nich sygnalizowaliśmy już na naszych łamach