Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 01 luty 2018 11:54

Grecos - ponad pół miliarda zł przychodu w 2017 roku

Napisane przez MG
Wojciech Skoczyński, prezes Grecosa Wojciech Skoczyński, prezes Grecosa archiwum Grecos

Grecos odnotował w 2017 roku przychód w wysokości 539 milionów złotych, o 21 proc. więcej niż w roku 2016.

W ubiegłym roku z oferty Grecosa skorzystało 188 tys. turystów, o 21 proc. więcej niż rok wcześniej. Do samej Grecji biuro wysłało 180 tys. osób.

 Wojciech Skoczyński, prezes Grecosa, powiedział: "Osiągnęliśmy nasz cel, czyli dwucyfrowy wzrost. Grecja pozostaje najpopularniejszym kierunkiem wyjazdowym Polaków, dlatego nie spuszczamy z tonu i w tym roku chcemy jeszcze podnieść nasze wyniki.”

W ofercie biura podróży pojawił się Cypr. Już w pierwszym sezonie wakacje na tej wyspie, w dużej mierze przesiąkniętej greckim klimatem, wybrało ponad 3 tysiące urlopowiczów.

W 2017 firma osiągnęła 539 mln zł przychodu, rok wcześniej – 444,5 mln zł. Grecos jest jednym z dwóch największych polskich organizatorów wyjazdów do Grecji. W 2017 firma podwyższyła kwotę gwarancji ubezpieczeniowej do wysokości 72 milionów złotych.
Grecos podczas 14 sezonów zorganizował wakacje dla 900 tys. ludzi. W 2018 do Grecji poleci milionowy klient biura.

Wojciech Skoczyński dodał: „Coraz więcej Polaków docenia greckie siga-siga, spokojny styl życia idealnie pasujący do odpoczywania. My pozwalamy się tym delektować na różne sposoby w rozmaitych miejscach Grecji.”

W 2017 do Grecji z całego świata przyleciało ponad 18 milionów turystów. Co setny z nich to klient Grecosa. Prognozy na rok 2018 mówią o nawet 4-procentowym wzroście liczby przylotów. Greckie Ministerstwo Turystyki przewiduje, że wśród destynacji, które w 2018 jeszcze zyskają na znaczeniu, są m.in. Zakynthos (Polacy są tam trzecią pod względem liczby turystów nacją) i Kefalonia oferowana w Polsce tylko przez Grecosa.
.