Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Antypromocyjny sPOT
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 30 styczeń 2018 21:01

Biura podróży – Tunezja powoli pnie się w górę

Napisane przez MG
Biura podróży – Tunezja powoli pnie się w górę AG

W ostatnim tygodniu w biurach podróży Tunezja, pod względem liczby sprzedanych imprez znalazła się na miejscu 9.

W biurach podróży już trzeci tydzień nowego roku pojawia się dużo więcej klientów niż w styczniu 2017 roku.
Polski Związek Organizatorów Turystyki przedstawił kolejny raport sprzedaży imprez turystycznych na przyszły sezon. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 28,6 proc., zaś liczba klientów - o 29 proc.

Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 85,9 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – o 7,5 proc. a autokarowe – 6,5 proc.
W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 12,6 proc., liczba imprez z dojazdem własnym zmalała - o minus 8,6 proc., zaś liczba samolotówek – wzrosła o 35,5 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku, to pierwsza dziesiątka wyglądała tak: Grecja, Turcja, Hiszpania, Egipt, Bułgaria, Włochy, Albania, Chorwacja, Tunezja i Portugalia. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się cztery greckie oraz po dwa bułgarskie, egipskie i tureckie. Na podium znajdują się Antalya, Heraklion i Burgas.
Najmniej kosztują imprezy w Burgas (2 122 zł) i w Warnie (2 058 zł). Najdrożej jest na Zakynthos (2 670 zł) i w Heraklionie (2 688 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 42,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wyjazdy lotnicze wzrosły o 49,3 proc., autokarowe – o 24 proc. a wyjazdy z dojazdem własnym – o 5 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2018 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku o 33,2 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 83,9 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost o 11,9 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem). Dalej zaś: Turcja (tyle samo), Hiszpania (spadek o minus 19,2 proc.), Egipt (+111 proc.), Bułgaria (+35,9 proc.), Włochy (+13,7 proc.), Albania (+70 proc.), Austria (4,8 proc.), Chorwacja (+15,6 proc.) i Portugalia (minus 25,1 proc). Na 14. pozycji znajduje się Maroko (wzrost o 90,4 proc.).