Agenci Rejsclubu w tarapatach
Upadek biura Rejsclub ma fatalne konsekwencje dla niektórych agentów, którzy odsprzedawali jego produkty klientom korporacyjnym.
Czytaj więcej...
Antypromocyjny sPOT
Oświadczenie Premiera Mateusza Morawieckiego na temat obozów śmierci z czasów II wojny światowej zostało zamieszczone na głównej stronie Polskiej Organizacji Turystycznej i na stronach większości ZOPOT-ów. Wywołało to sprzeciw przedstawicielki środowiska naukowego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Agenci Rejsclubu w tarapatach
  • Antypromocyjny sPOT
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 06 grudzień 2017 09:35

Biura podróży – klienci walą drzwiami i oknami

Napisane przez MG
Plaża Port Ghalib w Marsa Alam Plaża Port Ghalib w Marsa Alam AG

W ostatnich czterech tygodniach w biurach sprzedano o 40,8 proc. więcej ofert niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Polski Związek Organizatorów Turystyki przedstawił kolejny raport sprzedaży imprez turystycznych na przyszły sezon. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 49,2 proc., zaś liczba klientów - o 53,2 proc.

Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 85,9 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – o 7,6 proc. a autokarowe – 6,4 proc.
W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 11,1 proc., imprez z dojazdem - o 14,3 proc., zaś liczba samolotówek - o 62,7 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku, to pierwsza dziesiątka wyglądała tak: Grecja, Turcja, Hiszpania, Egipt, Bułgaria, Włochy, Albania, Chorwacja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Portugalia. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się cztery greckie i po dwa egipskie i tureckie. Na podium znajdują się Antalya, Bodrum i Zakynthos.
Najmniej kosztują imprezy w Marsa Alam (1 913 zł) i w Hurghadzie (2 157 zł). Najdrożej jest w Heraklionie (2 743 zł) i w Bodrum (2 753 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 40,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wyjazdy lotnicze wzrosły o 47,6 proc., autokarowe – o 7,9 proc. a wyjazdy z dojazdem własnym wzrosły o 17,5 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2018 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku o 30 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 82,5 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost o 0,4 proc.). Dalej zaś: Turcja (tyle samo), Hiszpania (spadek o minus 14 proc.), Egipt (+117,4 proc.), Włochy (+18,8 proc.), Bułgaria (+19,3 proc.), Albania (+53,7 proc.), Austria (0,1 proc.), Tajlandia (+101,9 proc.) i Malta (100.9 proc.).
Na 14. pozycji znajduje się Maroko (wzrost o 186,8 proc.)

Jeśli chodzi o podział rynku to najwięcej, bo 20,2 proc. sprzedanych imprez przypada na Grecję. Na Turcję – 14 proc., Hiszpanię – 11,5 proc., Egipt – 8,6 proc., Włochy – 6,1 proc., Bułgarię – 5,2 proc.