Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

środa, 25 październik 2017 11:49

60. urodziny PZM Travel

Napisane przez AG
60. urodziny PZM Travel AG

Niewiele biur z takim stażem działa w polskiej turystyce. Podczas targów turystycznych w Nadarzynie 60-lecie działalności uroczyście obchodziło biuro PZM Travel.

Jak podkreślił Cezary Kasprowicz, prezes PZM Travel: „Biuro działa od pamiętnego 1957 roku, początkowo pod nazwą Biuro Turystyki Motorowej PZMot, zaś od od 1996 r. w obecnej formule prawnej PZM-Travel Sp.z o.o. Firma należy do Holdingu Polskiego Związku Motorowego.”

W konferencji jubileuszowej wzięli udział pracownicy z oddziałów z całego kraju, jak również Cezary Drożdż, prezes Polskiego Związku Motorowego Holdingu sp. z o.o., Stanisław Reterski, wiceprezes firmy odpowiedzialny za turystykę. Ten drugi przypomniał historię firmy, wspomagając się wyświetlanymi zdjęciami, często wzbudzającymi uśmiech na twarzach, zwłaszcza młodszych uczestników (np. „Maluch” holujący przyczepę campingową dwa razy większą od niego).

Wśród gości byli m.in. Izabela Stelmańska z urzędu Marszałkwskiego województwa mazowieckiego, Paweł Niewiadomski - prezes PIT, Dariusz Wojtal – wiceprezes PIT. PZM Travel jest bowiem jedną z firm założycieli Polskiej Izby Turystyki a prezes Kasprowicz aktywnie działa w oddziale mazowieckim Izby.

PZM Travel od 60 lat specjalizuje się w organizacji turystyki dla rodzin oraz dla osób podróżujących indywidualnie, także służbowo. Biuro zajmuje się obsługą turystów wyjeżdżających za granicę własnymi samochodami bądź motocyklami.

Jak podkreślił Cezary Kasprowicz: „Oczywiście, turystyka istnieje od dawna, ale turystyka motorowa ruszyła po wynalezieniu silnika Benza.”

Biuro od lat skupia wokół siebie zwolenników podróży samochodowych, caravaningowych, camperowych. Pomaga w przygotowaniu podróży zagranicznej, informuje o różnicach w przepisach drogowych w poszczególnych krajach, wyposaża w dokumenty i winiety na zagraniczne autostrady.
Mocną strona firmy jest także organizacja wypoczynku na campingach, wyjazdów grupowych dla rodzin.
Oddzielną grupa klientów (bardzo mocną) są camperowcy, dla których PZM Travel przygootowuje trasy wycieczkowe po całej Europie. Biuro należy do FICC.org i jest sprzedawcą Karty CCI uprawniającej do zniżek na campingach w kraju i w Europie.