Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
Tańszy bagaż w Ryanair
Od dzisiaj w Ryanairze płacimy za bagaż rejestrowany o 45 zł mniej.
Czytaj więcej...
Wirtualny asystent podróży
Dzięki rozwiązaniu Situm podróżny lub gość ma do dyspozycji osobistego asystenta nawigacyjnego na własnym smartfonie lub tablecie.
Czytaj więcej...
Tunezja: więcej czarterów w 2018
Jak do tej pory, 11 polskich touroperatorów uwzględniło Tunezję w katalogach na 2018 rok. Zaplanowana liczba pakietów czterokrotnie przewyższa wyniki sprzedaży z 2017 roku.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?
  • Tańszy bagaż w Ryanair
  • Wirtualny asystent podróży
  • Tunezja: więcej czarterów w 2018

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 16 październik 2017 11:46

Zarząd ECTAA spotyka się w Łodzi

Napisane przez MG

Zarząd Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) obradować będzie w Łodzi. Wizyta odbywa się z inicjatywy Polskiej Izby Turystyki, na zaproszenie Urzędu Miasta Łodzi.

Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) zrzesza samorządy gospodarcze krajów członkowskich Unii Europejskiej, reprezentujące agentów turystycznych i organizatorów turystyki. Organizacja ta reprezentuje branżę turystyczną wobec władz UE i odgrywa ogromną rolę przy opiniowaniu aktów prawnych powstających w Brukseli.

Przedstawiciele władz ECTAA goszczą w tym tygodniu w Łodzi. Podczas wizyty odbędą spotkanie, podczas którego poruszone zostaną najważniejsze bieżące tematy z zakresu działalności organizacji. Obecnie w krajach UE trwają prace nad implementacją nowej Dyrektywy 2015/2302 w sprawie imprez turystycznych i powiązanych usług turystycznych. Ponadto, na gruncie europejskim projektowane są zasadnicze zmiany w systemie VAT, planuje się wprowadzenie restrykcji w płatnościach gotówkowych, nowych regulacji dotyczących dystrybucji biletów kolejowych i innych zmian w prawie, mających wpływ na biznes turystyczny.

Polskę i polską branżę turystyczną reprezentuje w ECTAA Polska Izba Turystyki, której prezes Paweł Niewiadomski został w 2016 roku po raz kolejny wiceprezesem tej europejskiej organizacji. Wizyta zarządu ECTAA odgrywa dużą rolę promocyjną, pokazuje bowiem po raz kolejny, że nasz kraj jest atrakcyjnym miejscem spotkań biznesowych, również tych odbywanych przez prestiżowe grono profesjonalistów z branży turystycznej.

Paweł Niewiadomski, prezes PIT, powiedział: „Cieszę się, że udało się zorganizować w Polsce wydarzenie o tak dużym znaczeniu dla branży turystycznej. Dzięki aktywności członków PIT, rola polskiego przedstawicielstwa w ECTAA jest bardzo silna. Jest to nie do przecenienia jeśli chodzi o rozwiązywanie bieżących problemów branży, monitorowanie zmian legislacyjnych i lobbing na rzecz polskich biur podróży. Jestem również bardzo dumny, że miastem, które odwiedzą członkowie zarządu ECTAA jest właśnie Łódź, która w ostatnim czasie przeszła tyle pozytywnych zmian.”

Wizyta odbywa się w dniach 16-17 października i rozpocznie się od zwiedzania Łodzi. Goście zwiedzą m.in. Kompleks fabryczny I. Poznańskiego, ulicę Piotrkowską, centrum EC1 i dworzec Łódź Fabryczna. Podczas uroczystej kolacji odbędzie się spotkanie z prezydent Miasta Łodzi Hanną Zdanowską. Drugiego dnia odbywać się będą obrady, w przerwie których goście z ECTAA zapoznają się z prezentacją wygłoszoną przez przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi oraz Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

ECTAA poparła już pisemnie starania Łodzi o organizację EXPO 2022. List poparcia dla tej kandydatury podpisał Michel de Blust, sekretarz generalny organizacji. Podczas wizyty zarząd ECTAA będzie miał okazję osobiście zapoznać się z turystycznymi walorami miasta.

Obecnie ECTAA reprezentuje interesy stowarzyszeń agentów i touroperatorów 26 krajów członkowskich UE. Jedynym przedstawicielstwem ECTAA w Polsce jest Polska Izba Turystyki.