Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 02 kwiecień 2014 15:02

Sztuczna inteligencja przyszłością turystyki?

Napisane przez AG
Sztuczna inteligencja przyszłością turystyki? shutterstock.com

W opublikowanej dziś pierwszej części raportu «Przyszłość Podróży 2024 według Skyscanner» firma zanalizowała rozwijane obecnie technologie mające w najbliższej dekadzie zrewolucjonizować sposób, w jaki planujemy i rezerwujemy nasze wyjazdy.

Magdalena Greloff, marketing manager w Skyscanner powiedziała "Wierzymy, że publikacja spotka się z zainteresowaniem polskich podróżników, którzy coraz śmielej odkrywają zalety samodzielnie organizowanych wypraw. Chcemy zainspirować Polaków do odkrywania nowego wymiaru podróży poprzez korzystanie z innowacyjnych technologii."
Według ekspertów, cytowanych w raporcie, kluczową rolę w turystyce przyszłości odegrają urządzenia elektroniczne noszone na ciele (z ang. wearables). Początki tego trendu widać już dziś, m.in. w takich produktach jak Google Glass. Za 10 lat przyjmą one mikroskopijne rozmiary (wielkości 1/60 ludzkiego włosa), a także będą prowadziły dialog ze swoim właścicielem.

Alistair Hann, dyrektor ds. technologii w firmie Skyscanner powiedział: „Moduły „podręcznej" sztucznej inteligencji znajdą szersze zastosowanie i ułatwią komunikację w trakcie wyjazdów. Wyobraźmy sobie, że nosimy urządzenie, które potrafi na bieżąco tłumaczyć na głos słowa mówiącego do nas po chińsku taksówkarza. Albo w kilka sekund przełoży menu w restauracji z rosyjskiego na polski. Możliwości zastosowań tych technologii jest nieskończenie wiele".

Sekcja pierwsza raportu jest także poświęcona rzeczywistości wirtualnej, która będzie pełniła niezwykle istotną rolę w procesie planowania wyjazdów. Rzeczywistość wirtualna nie zastąpi jednak prawdziwych podróży. Stanie się nowym środkiem prezentacji, w szczególności dzięki zastosowaniu technologii haptycznych, wykorzystujących zmysł dotyku
w komunikacji z użytkownikiem.
Te i inne rozwiązania zostały opisane szczegółowo w raporcie, którego pełną treść można odnaleźć na stronie www.skyscanner2024.com
Strona Skyscanner wystartowała w 2003 roku i obecnie obsługuje 25 mln unikalnych użytkowników w każdym miesiącu, umożliwiając im odnalezienie w Internecie, a także na urządzeniach mobilnych najlepszych ofert podróży. Wyszukiwarka jest dostępna w 30 językach, również w polskim. Darmowe aplikacje mobilne Skyscanner oferowane na urządzenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Windows 8 zanotowały już ponad 30 mln pobrań. Skyscanner jest prywatną spółką i zatrudnia ponad 400 pracowników. Główna siedziba znajduje się w Edynburgu, a pozostałe oddziały w Glasgow, Singapurze, Pekinie, Miami i Barcelonie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.skyscanner.net