Prezes POT: mniej teorii, działajmy!
Zmienię strukturę kosztów POT, by więcej środków na promocję szło rzeczywiście na promocję. Działam w interesie polskiej gospodarki - powiedział w rozmowie z WaszaTurystyka.pl, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marek Olszewski.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
Malmö stawia na zrównoważony rozwój
Malmö na przestrzeni lat zmieniło się z szarego, pofabrycznego ośrodka w nowoczesne miasto przyszłości, gdzie innowacyjne pomysły w sposób naturalny wcielane są w życie mieszkańców.
Czytaj więcej...
Na Maltę - na spotkanie z latem
By wyrwać się z zimnej rzeczywistości i wreszcie zdjąć ciepłe okrycia - wyjedź na Maltę!
Czytaj więcej...
We Wrocławiu grajmy w zielone
Wspaniałe zabytki, rynek, Ostrów Tumski, krasnale - jeśli to wszystko we Wrocławiu zobaczymy, warto odkryć zieloną stronę miasta. Wiosna to świetny czas, by ruszyć na spotkanie z naturą w stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Prezes POT: mniej teorii, działajmy!
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • Malmö stawia na zrównoważony rozwój
  • Na Maltę - na spotkanie z latem
  • We Wrocławiu grajmy w zielone

Reklama

wtorek, 01 kwiecień 2014 10:09

Alfa Star wchodzi na Giełdę i zakłada linię lotniczą

Napisane przez Adam Gąsior
Małgorzata Strzylak, rzecznik prasowy Alfa Star Małgorzata Strzylak, rzecznik prasowy Alfa Star archiwum Alfa Star

Naszym celem jest rynek główny GPW. Alfa Star jest firmą , którą cały czas chcemy rozwijać, a wejście na giełdę na pewno nam w tym pomoże. Za wcześnie, żeby mówić o szczegółowych planach dotyczących naszych linii 4YOU Airlines, które wystartują w tym roku - powiedziała w rozmowie z przedstawicielem WaszejTurystyki.pl, Małgorzata Strzylak rzecznik prasowy Alfa Star

Bardzo cenimy naszych agentów
Liczba aktywnych agentów Alfa Star oscyluje każdego roku wokół 2000, w standardzie jest to liczba ruchoma z uwagi na bieżącą rotację kontrahentów. Przewidujemy, że pod koniec roku będzie ich tyle samo, co na początku roku, ale chcielibyśmy aby ta liczba rosła. Alfa Star bardzo sobie ceni współpracę z agentami.
Nasze relacje z agentami polegają przede wszystkim na szacunku do partnera biznesowego, który daje możliwość budowania zdrowej relacji. Bardzo istotnym elementem są klarowne zasady współpracy w zakresie systemu i rozliczeń. Agenci bardzo sobie cenią elastyczność Alfa Star i bezpośredni kontakt zarówno elektroniczny jak i telefoniczny.

Na czym polegał dobór agentów zaproszonych na VIP study tour do Egiptu, co to znaczy być jednym z najlepszych?
Najważniejszym czynnikiem był poziom obrotu który udało się uzyskać poszczególnym agentom, jednak równie istotnym czynnikiem, zwłaszcza w przypadku agentów z krótkim ?


Rok 2013 był dobry, ten będzie jeszcze lepszy

Przychody ze sprzedaży w 2013 r wyniosły 174 172 058 zł. Jeżeli chodzi o zysk, to z za 2 miesiące : listopad i grudzień wynosi on 246 289 zł netto. Wynik za styczeń – październik 2013 wynosił 521 tys zł. Prognoza na 2014r przewiduje przychody na poziomie 250 mln zł i zysk brutto 1,5mln zł.
Pomimo, że rok 2013 był dosyć trudny z uwagi na sytuację polityczną w Egipcie, na wyjazd razem z biurem Alfa Star zdecydowało się około 70 tys klientów. Mamy nadzieję, że w 2014 ta liczba się zwiększy.

Co nowego w tegorocznej ofercie Alfa Star?
W tegorocznej ofercie Alfa Star pojawiło się aż 7 nowych destynacji, ponieważ cały czas staramy się rozwijać nasze portfolio. W tym roku klienci Alfa Star będą mogli odwiedzić: Gran Canarię, greckie wyspy – Kos oraz Rodos. Miłośników Włoch z pewnością zainteresuje Sycylia. Natomiast osoby lubiące egzotykę mogą zwiedzić Maroko, Meksyk lub Cypr Północny.

Wchodzimy na Giełdę

Na rynku Newconnect planujemy pojawić się już w ciągu najbliższych dni/tygodni. Jednak naszym celem jest rynek główny GPW. Alfa Star jest firmą , którą cały czas chcemy rozwijać, a wejście na giełdę na pewno nam w tym pomoże. Staniemy się bardziej transparentni, przejrzyści, co w rezultacie przełoży się na zwiększenie wiarygodności Spółki.

Alfa Star za trzy lata
Za trzy lata Alfa Star wypracuje silną pozycję na polskim rynku, chcielibyśmy aby znalazła się w pierwszej trójce najlepszych touroperatorów w Polsce. Zamierzamy sukcesywnie poszerzać swoją ofertę aby klienci mieli do wyboru szeroki wachlarz usług oraz destynacji i chętnie do nas wracali. Chcemy aby Alfa Star nie kojarzyło się tylko z Egiptem, ale również z innymi kierunkami i mocno wierzę, że to nie są tylko marzenia.

Rozmawiał: Adam Gąsior