Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 19 wrzesień 2017 18:43

Biura podróży – Tunezja w czołówce sprzedaży

Napisane przez MG
Na bazarze tunezyjskim. Na bazarze tunezyjskim. AG

W ostatnim tygodniu wśród najlepiej sprzedających się ofert w biurach podróży, na miejscu dziesiątym znalazły się wyjazdy do Tunezji.

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 8,5 proc., zaś liczba klientów - o 9,2 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 94,6 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 1,6 proc. a autokarowe – 2,7 proc.
W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zmalała liczba sprzedanych imprez autokarowych – o minus 34,4 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 3,7 proc., zaś liczba samolotówek wzrosła o 12,1.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to w pierwszej dziesiątce, po raz pierwszy od długiego czasu pojawiła się Tunezja. A cał dziesiątka wyglądała tak: Grecja, Hiszpania, Turcja, Egipt, Włochy, Bułgaria, Cypr, Albania, Portugalia i Tunezjaa. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się sześć greckich. Na podium znajdują się Zakynthos, Heraklion i Antalya.
Najmniej kosztują imprezy w Warnie (1 366 zł) i w Hurghadzie (1 955 zł). Najdrożej jest na Teneryfie (2 806 zł) i na Kos (2 380 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 3,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wyjazdy lotnicze wzrosły o 4,2 proc., autokarowe zmalały o minus 19,4 a wyjazdy z dojazdem własnym zmalały o minus 3,1 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku o 16,4 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 86,3 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 6,4 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (+0,7 proc.), Bułgaria (+10,9 proc.), Turcja (+37,8 proc.), Włochy (15,9 proc.), Egipt (+110,1 proc.), Albania (100,7 proc.), Portugalia (7,6 proc.), Chorwacja (minus 1 proc.) i Cypr (5,8 proc.). Na szesnastej pozycji znajduje się Malta (+122,8 proc.) a na dwudziestej - Tanzania (+108,6 proc.). Już na siedemnastym miejscu znajduje się Tunezja (+66,6 proc.). Polska znajduje się na pozycji 11. (+19,9 proc.).

Jeśli chodzi o podział rynku to najwięcej, bo 31,4 proc. sprzedanych imprez przypada na Grecję. Hiszpania to 16,4 proc., Bułgaria – 9,3 proc., Turcja – 7,8 proc., Włochy 6,4 proc., Egipt – 6,2 proc.