Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

czwartek, 14 wrzesień 2017 18:58

Miliarder z Egiptu inwestuje w krakowski Bidroom.com

Napisane przez AG
Samih Sawiris Samih Sawiris archiwum Bidroom.com

Samih Sawiris, znajdujący się na 26. pozycji najbogatszych ludzi w Afryce, zainwestował w Bidroom.com, polsko-holenderski start-up, który umożliwia rezerwacje hoteli po obniżonych cenach.

Samih Sawiris jest założycielem Orascom Development Group, która skupia się na tworzeniu, rozwijaniu i zarządzaniu infrastrukturą turystyczną, zrzeszając firmy działające w różnych sektorach. Orascom Development Group jest także właścicielem RT / Raiffeisen Touristik Group, w której skład wchodzi ponad 7000 biur podróży. Zatrudnia ona ponad 2 tys. ludzie, i osiąga przychody w wysokości 6 mld euro.
Na mocy umowy z Sawirisem Bidroom.com otrzymał znaczącą inwestycję, której kwota nie została ujawniona. Inwestycja ta ma pomóc sfinansować rozwój firmy na nowych i obecnych rynkach. Zwiększenie sprzedaży i aktywności marketingowych na polskim rynku jest częścią tej strategii. Fundusze zostaną przeznaczone również na poprawę segmentacji klientów oraz rozwój analityki, jaki i samej technologii stosowanej przez firmę.
Udziały rynkowe Bidroom w ostatnich miesiącach znacząco powiększyły się na kilku europejskich rynkach. Od uruchomienia swojej usługi w 2016 roku, Bidroom zanotował wyraźny wzrost i teraz ma szansę stać się jednym z największych innowatorów w branży, zagrażając obecnemu monopolowi na rynku platform rezerwacyjnych. W lipcu Bidroom.com zamknął rundę inwestycyjną, na którą złożyły się inwestycje od średniej wielkości sieci hotelowych.

Samih Sawiris powiedział: “Z dumą wspieramy innowacyjny i przedsiębiorczy zespół założycieli Bidroom.com w ich staraniach, by zbudować jedną z czołowych marek w Europie. Następna faza rozwoju firmy będzie dla Bidroom niesamowicie ekscytująca. Cieszę się, że mogę uczestniczyć  w przedsięwzięciu, które zwiększa rywalizację na rynku i narusza status quo, co skutkuje lepszymi cenami i poprawą usług zarówno skierowanych do podróżujących, jak i hoteli”.

Michael Ros, współzałożyciel Bidroom: „Jesteśmy podekscytowani faktem, że Orascom Development Group widzi potencjał i chce pomóc nam wyjść z naszymi usługami do znacznie szerszej grupy odbiorców. Nie możemy się doczekać kolejnego etapu rozwoju firmy. Ta inwestycja to świetna wiadomość nie tylko dla pracowników Bidroom, ale też naszych klientów – hotelarzy i podróżujących”.

Przypomnijmy, że Założona w Holandii, a działająca w Krakowie platforma rezerwacyjna Bidroom.com została wybrana zwycięzcą „Startup Innovation Camp” podczas World Tourism Forum 2017 organizowanego w szwajcarskiej Lucernie (czytaj TUTAJ).
Bidroom.com to platforma rezerwacyjna proponująca swoim abonentom zniżki w przedziale od 5 proc. do 25 proc. od cen przedstawianych przez największe portale oferujące zakwaterowanie. Jest to możliwe dzięki całkowitemu braku prowizji i jakichkolwiek opłat pobieranych od hotelarzy za rezerwacje przez platformę (czytaj TUTAJ).