Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 25 kwiecień 2017 15:29

Momondo: na wakacje najchętniej na 7 dni, z drugą połówką

Napisane przez MG
Momondo: na wakacje najchętniej na 7 dni, z drugą połówką AG

W ramach badania zleconego przez momondo zapytano 23 149 osób z 23 różnych krajów o nawyki podróżnicze. Następnie przeanalizowano ponad 400 milionów wyszukiwań momondo, dzięki czemu powstał jeszcze pełniejszy obraz najbardziej pożądanych wakacji 2017.

Marta Krywult, Online Marketing Manager w momondo, powiedziała: “Wyniki naszego badania okazały się dość zaskakujące. W skali globalnej, ponad 66 proc. respondentów najchętniej podróżuje z partnerem, a tylko 43 proc. woli spędzać wakacje z przyjaciółmi. Co więcej, większość z nas ceni sobie wygodne łóżka, szczególnie jeśli ktoś je za nas pościeli. Dlatego też 57 proc. z badanych woli korzystać z hotelu niż z innych rodzajów zakwaterowania.”

Ludzie lubią dzielić się swoimi odkryciami i przeżyciami ze światem. Ponad 1/4 badanych zadeklarowała, że chętnie dzieli się swoimi podróżami z przyjaciółmi i rodziną w mediach społecznościowych. Trudno znaleźć tam jednak zdjęcia ukazujące zakupione suweniry. Badanie momondo pokazało także jak oszczędzamy będąc na wakacjach – aż 35 proc. z nas powstrzymuje się od zakupów, ale na szczęście tylko 17 proc. rezygnuje ze zwiedzania i dodatkowych atrakcji na miejscu.

Lubimy być przygotowani i wiedzieć, że dokonujemy dobrego wyboru. Najważniejszym czynnikiem przy dokonywaniu rezerwacji jest cena, dlatego też większość z nas kupuje loty 69 dni przed wyjazdem.

Podobnie zachowujemy się w przypadku rezerwacji hoteli. Najbardziej zależy nam na cenie, co potwierdziło 55 proc. ankietowanych. Wyjeżdżając za granicę, zakwaterowanie wybieramy z ponad miesięcznym wyprzedzeniem (44 dni przed podróżą). Podczas wyjazdów krajowych dajemy sobie nieco ponad 2 tygodnie na zabukowanie pokoju (22 dni przed). Nie jest zaskoczeniem, że ponad 1/3 z nas najpierw poluje na dogodne loty, a dopiero potem zabiera się za szukanie hotelu. 33 proc. respondentów zadeklarowało, że ceni sobie opinie innych gości i bierze je pod uwagę przy rezerwacji hoteli. Co ciekawe, 42 proc. ankietowanych zwraca uwagę na hotelowe gwiazdki.

W badaniu momondo pod lupę zostały wzięte także preferencje podróżnicze Polaków, w tym najchętniej wyszukiwane kierunki. W 2017 r. Polacy skłaniają się bardziej w stronę europejskich destynacji.

Marta Krywult skomentowała: „Zeszłorocznym hitem był Bangkok ze względu na optymalne koszty pobytu, wspaniałe jedzenie oraz wyjątkowy energiczny klimat życia nocnego. Poza tym, z racji sprzyjającej pogody, jest to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku. W 2017 r. destynacją, której popularność najbardziej wzrosła jest Madera. W porównaniu z 2016 r. zainteresowanie tym kierunkiem wzrosło o ponad 158 proc., dzięki czemu znajduje się ona w TOP 50 najchętniej wyszukiwanych miejsc. Nic dziwnego, ta wiecznie zielona wyspa to raj dla miłośników pięknych krajobrazów i pieszych wycieczek.”

W badaniu momondo wzięło udział 1 001 Polaków.
69 proc. respondentów woli podróżować ze swoją drugą połówką;
32 proc. rezerwuje w budżecie domowym środki na podróże;
dla 41 proc. Polaków cena jest najważniejszym czynnikiem przy zakupie lotu, a 51 proc. kieruje się nią przy wyborze hotelu;
wakacje Polaków trwają średnio tydzień;
37 proc. proc. dzieli się swoimi podróżami z przyjaciółmi i rodziną w mediach społecznościowych;
44 proc. respondentów rezygnuje z zakupów, żeby oszczędzić pieniądze podczas wakacji, ale tylko 8 proc. rezygnuje ze zwiedzania i dodatkowych atrakcji.