Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

poniedziałek, 10 marzec 2014 15:29

Rainbow Tours rekrutuje pilotów i rezydentów

Napisane przez AG
Rainbow Tours rekrutuje pilotów i rezydentów AG

Ze względu na dynamiczny rozwój oraz coraz bogatszą ofertę niezbędna jest większa ilość pracowników do obsługi imprez turystycznych i Rainbow Tours S.A. rozpoczął rekrutację pilotów wycieczek i rezydentów na sezon lato 2014.

Tomasz Czapla, wiceprezes zarządu Rainbow Tours S.A. powiedział: "Nasz zespół pilotów i rezydentów z roku na rok powiększa się. Dobór personelu obsługującego nasze imprezy jest dla nas bardzo ważny. Pilot czy rezydent ma bezpośredni kontakt z turystami; swoją wiedzą, umiejętnościami i postawą buduje wizerunek firmy. Dlatego inwestujemy w nasz zespół poprzez profesjonalny proces rekrutacji, a następnie szkoleń wewnętrznych, aby nasi piloci i rezydenci spełniali najwyższe standardy obsługi."

Proces naboru składa się z trzech etapów. Pierwszy to składanie przez kandydatów aplikacji. Dzięki wdrożeniu zaawansowanego narzędzia HR, jakim jest system zarządzania pracownikami hrsys.pl, zainteresowani mogą szybko i sprawnie przesłać swoje dokumenty i otrzymać potwierdzenie przyjęcia aplikacji. Wybrane osoby zapraszane są do drugiego etapu, którym jest test wiedzy, który dla wygody kandydatów jest przeprowadzany on line. Test składa się z 45 pytań i obejmuje wiedzę z zakresu pilotażu/rezydentury, geografii turystycznej, historii kultury i sztuki, aspektów prawnych i ubezpieczeniowych w turystyce, a także firmy Rainbow Tours S.A. Czas na udzielenie odpowiedzi jest ograniczony do minuty na każde pytanie. Wybrane osoby zapraszane są do trzeciego etapu, którym jest mini-assessment center przeprowadzany w Warszawie lub Łodzi.

Anna Małkowska z działu pilotażu i transportu Rainbow Tours S.A. powiedziała: "Trzeci etap to cały dzień zadań praktycznych realizowanych przez kandydatów w którym chcemy sprawdzić ich umiejętność do zastosowania zdobytej wiedzy teoretycznej w praktyce."

Spotkanie z rekruterami trwa ok. 6 godzin. Kandydaci podzieleni na grupy otrzymują poszczególne zadania do wykonania, które bezpośrednio korespondują z sytuacjami „z życia" pilota wycieczek lub rezydenta. Dzięki temu rekruterzy mogą zaobserwować, czy osoba starająca się o pracę będzie w stanie poradzić sobie w typowych zadaniach wynikających ze specyfiki zawodu. Zastosowanie metody zbliżonej do assessment center, czyli wielowymiarowego procesu oceny kompetencji, daje możliwość trafnego dopasowania osoby do przyszłego stanowiska pracy. Wystandaryzowany proces rekrutacji pozwala na rzetelne i obiektywne zebranie informacji o wiedzy, umiejętnościach i postawach kandydatów.
Wybrane w procesie rekrutacji osoby rozpoczną pracę w Rainbow Tours S.A. już w nadchodzącym sezonie lato 2014.
Kolejne i ostatnie przed sezonem spotkanie z rekruterami zaplanowano w dniach 27-28.03. Dokumenty aplikacyjne przyjmowane są do 16 marca.