16 mln Polaków chce na wakacje
W tym roku na wypoczynek wybiera się 16 516 324 osób, 4 236 707 osób (26 proc.) wybiera się za granicę, a 12 279 622 (74 proc.) zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
Organizacja Visit Sweden rozpoczęła w 2016 roku realizację projektu środowiskowego promującego zrównoważone inicjatywy na rzecz ekoturystyki i ochrony przyrody.
Czytaj więcej...
Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w środę Dawid Lasek przestanie być podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Czytaj więcej...
Wrocław - święto sportów nieolimpijskich
Dziesiąta edycja Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, która odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 30 lipca, będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce. Kto kocha sport, powinien w lipcu przyjechać do stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16 mln Polaków chce na wakacje
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
  • Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
  • Wrocław - święto sportów nieolimpijskich

Reklama

poniedziałek, 10 marzec 2014 14:55

Best Reisen Group stawia na współpracę z agentami

Napisane przez AG

W ostatnich miesiącach w firmie usprawniono niektóre procesy, m.in wprowadzono: skrócony czas rezerwacji, bloki w czarterach, szerszy zakres produktów i lepsze ceny w hotelach, lepsze ceny w samolotach, korzystniejsze warunki współpracy agencyjnej, wyjazdy studyjne, program motywacyjny dla agentów.

Dla Best Reisen Group przełomowym był rok 2012. Rozpoczęto wtedy współpracę z touroperatorem egipskim Flash Tours, zanotowano czterokrotnie większy obrót niż rok wcześniej a osiągnął on 15,1 mln złotych. Rok 2013, mimo niepokojów w Egipcie, był równie udany - obrót wyniósł 15,3 mln, zyski wzrosły o 82 proc., a liczba zatrudnionych zwiększyła się dwukrotnie. O rozwoju firmy świadczy też wzrastająca liczba kierunków w ofercie biura: w roku 2011 było ich 8, rok później 10, w roku 2013 - 13, obecnie - 14.
Pierwsze z trzech spotkań z agentami Bets Reisen Group odbyła się w Warszawie (pozostałe będą w Katowicach i Wrocławiu).

Prowadząca prezentację Marzena German odpowiedzialna za PR i marketing powiedziała m.in.: "Nastawiamy się głównie na współpracę z agentami. I z myślą o nich wprowadziliśmy znaczne zmiany w funkcjonowaniu firmy. Atrakcyjniejszy system prowizji polega na tym, że spłaszczyliśmy progi prowizyjne i nawet kilkanaście sprzedanych rezerwacji powoduje awans do innej grupy prowizyjnej..."

Istniejące od 20 lat biuro Best Reisen Group (przez pierwsze 15 lat pod nazwą Best Reisen) zwiększyło kapitał zakładowy o 200 proc (do 200 tys. złotych). Firma współpracuje z jednym z poważniejszych touroperatorów egipskich Flash Tours. Ta z kolei firma to część korporacji, w skład której wchodzą: Flash Tours-touroperator mający przedstawicielstwa w New Delhi, Pekinie, Dusseldorfie i Kanadzie; operator usług hotelowych i rejsów statkami; firma transportowa; Phone & Go-biuro działające na terenie Włoch i firma zajmująca się luksusowymi pobytami na pustyni.
Jak podkreśliła Marzena German: "Oferta tegoroczna oparta jest o ulubione przez Polaków kierunki, ale co roku dodajemy mowy kierunek, czasami są one niszowe, jak np. śluby na Sri Lance."
O grudnia 2013 roku w firmie wprowadzono nowe zasady współpracy z agentami. Najważniejszą jest naliczanie prowizji od kwoty brutto. warto podkreślić, że Best Reisen Group oferuje jedne z najwyższych stawek prowizyjnych na rynku, sięgają one nawet 16 proc. O tego roku najlepsi agenci będą mogli zaistnieć na stronie głównej Best Reisen Group: znajdzie się tam zdjęcie agenta, nazwa biura, dane kontaktowe. Za całoroczną sprzedaż agenci dostaną albo dodatkową premię pieniężna albo znaczne zniżki na wyjazdy pracowników.

Marzena German dodała: "Najważniejsze naszej firmy to: zaufanie - zarówno do klientów, jak i agentów; innowacyjność - usprawniamy proces współpracy z agentami, kreujemy nowe produkty; osobiste podejście - personalne podejście zarówno do agentów, jak i klientów. Naszą silna pozycję na rynku budujemy wspólnie z wami, agentami. Best Reisen Group nie posiada własnych biur i nie planujemy otwarcia takich biur."