Prezes POT: mniej teorii, działajmy!
Zmienię strukturę kosztów POT, by więcej środków na promocję szło rzeczywiście na promocję. Działam w interesie polskiej gospodarki - powiedział w rozmowie z WaszaTurystyka.pl, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marek Olszewski.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
Malmö stawia na zrównoważony rozwój
Malmö na przestrzeni lat zmieniło się z szarego, pofabrycznego ośrodka w nowoczesne miasto przyszłości, gdzie innowacyjne pomysły w sposób naturalny wcielane są w życie mieszkańców.
Czytaj więcej...
Na Maltę - na spotkanie z latem
By wyrwać się z zimnej rzeczywistości i wreszcie zdjąć ciepłe okrycia - wyjedź na Maltę!
Czytaj więcej...
We Wrocławiu grajmy w zielone
Wspaniałe zabytki, rynek, Ostrów Tumski, krasnale - jeśli to wszystko we Wrocławiu zobaczymy, warto odkryć zieloną stronę miasta. Wiosna to świetny czas, by ruszyć na spotkanie z naturą w stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Prezes POT: mniej teorii, działajmy!
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • Malmö stawia na zrównoważony rozwój
  • Na Maltę - na spotkanie z latem
  • We Wrocławiu grajmy w zielone

Reklama

środa, 12 kwiecień 2017 12:17

Amadeusz: dostęp do informacji w czasie rzeczywistym usprawnia działanie biur podróży

Napisane przez MG
Amadeusz: dostęp do informacji w czasie rzeczywistym usprawnia działanie biur podróży archiwum Amadeus

Najnowsze rozwiązanie z pakietu Amadeus Agency Insight — narzędzie Productivity Tracker — udostępnia biurom podróży szczegółowe dane dotyczące wydajności ich pracy.

Narzędzie Productivity Tracker, będące najnowszym rozwiązaniem wchodzącym w skład pakietu Amadeus Agency Insight, korzysta z analizy danych do określenia obszarów, w których można poprawić wydajność operacyjną i umożliwia biurom podróży podejmowanie trafniejszych decyzji. Dzięki temu narzędziu biura podróży mogą na przykład wykryć nieefektywne procesy i podjąć stosowne działania naprawcze.

Mogą również tworzyć raporty pokazujące, które czynniki mają największy wpływ na całościowe wskaźniki rezerwacji i przychodów, co pozwala w optymalny sposób alokować zasoby. Dodatkowo funkcje generowania przyszłościowych analiz i badania tendencji umożliwiają pracownikom biur podejmowanie strategicznych decyzji w wielu obszarach biznesowych. Przykładowo, mogą oni przewidzieć, które rezerwacje mogą zostać odwołane i zareagować na czas, aby temu zapobiec.

Barbara Pitt, dyrektor ds. operacyjnych firmy VCK Travel, powiedziała: „Do tej pory musieliśmy sami co miesiąc przyglądać się wydajności naszej pracy, przez co pojawiające się problemy mogły wychodzić na jaw zbyt późno. Obecnie mamy dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, co pomaga nam szybko podejmować strategiczne decyzje. To doskonali nasze operacje biznesowe i wspomaga rozwój firmy. Dzięki funkcji automatycznego śledzenia wydajności możemy skoncentrować się na usprawnianiu naszej działalności i innych ważnych zadaniach, takich jak rozbudowywanie sieci biur podróży.”

Pascal Clement, dyrektor ds. analizy danych turystycznych w firmie Amadeus, dodał: „Obecnie w branży turystycznej zarówno innowacje jak i zakłócenia działalności pojawiają się szybciej, niż działo się to na przestrzeni wielu ostatnich lat, a biura podróży muszą się do tego dostosowywać. Oznacza to dopasowywanie strategii i działań operacyjnych tak, aby jak najlepiej spełniać wymagania podróżnych w przyszłości. Narzędzie Productivity Tracker umożliwia biurom podróży takie działania poprzez dostarczanie im użytecznych informacji na temat wydajności ich operacji. Dostęp do tych danych może usprawnić procesy biznesowe i umocnić pozycję firmy na silnie konkurencyjnym rynku.”

Oferowany przez narzędzie rozbudowany zestaw raportów pokazuje wydajność na różnych poziomach funkcjonowania organizacji i na każdym etapie dokonywanej rezerwacji — od jej tworzenia w systemie, przez wydawanie biletów po przelot — a także w momentach wszystkich zmian dokonywanych między poszczególnymi etapami.

Narzędzie Productivity Tracker jest na tyle elastyczne, by móc się dostosowywać do specyficznej struktury każdego biura, niezależnie od stopnia jej złożoności. Dzięki inteligentnemu interfejsowi użytkownika można wyświetlać wizualnie przyjazne raporty zawierające przejrzyste dane, co pomaga biurom podróży monitorować wydajność na bieżąco i szybko dokonywać właściwych wyborów. Każdy użytkownik może dostosować do swoich potrzeb sposób wyświetlania raportów i pobierać je w różnych formatach. Umożliwia to wszystkim pracownikom biura podróży łatwe analizowanie najważniejszych informacji niezależnie od zajmowanego stanowiska. Będąc internetowym narzędziem do tworzenia raportów, Productivity Tracker pozwala łatwo monitorować wydajność biura podróży i zarządzać nią w dowolnym miejscu i czasie.