Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 30 marzec 2017 19:02

Travelplanet.pl: Wielkanoc na Kanarach lub w Egipcie

Napisane przez MG
Fuerteventura Fuerteventura AG

Według statystyk Travelplanet.pl, aż 53 proc. klientów biur podróży wyjedzie na Święta Wielkanocne.

Ponieważ Wielkanoc w tym roku wypada późno, bo w połowie kwietnia, znacznie mniejszy jest odsetek wyjeżdżających w tym czasie na narty niż przed rokiem.
Ze statystyk Travelplanet.pl wynika, że wciąż Wielkanoc spędzamy najchętniej na Wyspach Kanaryjskich, w Egipcie lub na włoskich stokach narciarskich. W obrębie pierwszej trójki doszło jednak do zmian miejsc. Spowodował je termin świąt, ale również ceny wielkanocnych ofert biur podróży. Mocno staniały Wyspy Kanaryjskie, zajmując ubiegłoroczną pozycję Egiptu, wówczas lidera popularności.
Znamienny jest ogólny wzrost ofert na Wielkanoc, sprzedanych w biurach podróży – wynosi on 53 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Co istotne, w tym roku święta wypadają na dwa tygodnie przed majówką, jednym z ważniejszych turystycznych szczytów, o wyjątkowo korzystnym w tym roku układzie kalendarza (wystarczą 3 dni urlopu by mieć aż 9 dni wolnego).

Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl, powiedział: “Bliskość tych terminów i duży wzrost wyjazdów na Wielkanoc pokazuje, że turyści chcą nie tyle wyskoczyć na wiosenny urlop, lecz raczej spędzić Wielkanoc w rodzinnym gronie, ale niekoniecznie na wspólnych, męczących przygotowaniach do świąt. A w Polsce, Czechach czy na Słowacji można w ten sposób spędzić sześć dni z wyżywieniem w hotelu płacąc 100 – 150 zł za dzień pobytu lub 250 zł lecąc na 3 – 4 dni na Maltę, Cypr lub do Hiszpanii.”

Co najchętniej wybierają turyści
Ponad 26 proc. turystów, którzy wykupili wyjazd na święta w biurach podróży, spędzi je na Wyspach Kanaryjskich. W zeszłoroczne święta poleciało tam 14 proc. klientów biur podróży. Na trzy tygodnie przed Wielkanocą za tygodniowy pobyt płacili przeciętnie niecałe 2400 zł. Kanary na tegoroczne święta są tańsze o ponad 400 zł niż przed rokiem i tylko 100 zł droższe niż pobyt w tym czasie w Egipcie (najchętniej wybierany na wielkanocny wyjazd w ubiegłym roku, obecnie blisko 20 proc. wyjazdów).
Ok. 10 proc. klientów biur podróży wybiera się na Wielkanoc do Grecji (płacą niecałe 1900 zł od osoby) a ponad 6 proc. na Maltę, jeden z najbardziej katolickich krajów Europy (płacą ok 1400 zł od osoby)
Blisko 12 proc. klientów biur podróży Wielkanoc spędzi na włoskich stokach narciarskich, płacąc za pobyt w biurach średnio niecałe 1300 zł od osoby. Duży spadek (5 pkt. proc.) w porównaniu z ubiegłoroczną Wielkanocą jest łatwo wytłumaczalny

Radosław Damasiewicz dodał: “W ogóle w tegoroczne święta odsetek wyjazdów narciarskich to kilkanaście proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy święta wypadały pod koniec marca i wynosił on ok. 30 proc. Połowa kwietnia w połączeniu z włoskim słońcem powoduje, że warunki na stokach są komfortowe tylko dla miłośników firnu, wiosennego rozmokniętego śniegu. Dla przeciętnych narciarzy oznaczają one mękę na stoku zamiast przyjemności.”

Ile za Wielkanoc w biurach podróży
W serwisie Travelplanet.pl można znaleźć oferty biur podróży na Wielkanoc już za 900 – 1200 zł. To trzydniowe pobyty bez wyżywienia (ale z przelotem) w Grecji, na Cyprze oraz na Malcie. Trzy – czterodniowe samolotowe wypady ze śniadaniami i obiadokolacjami w Hiszpanii, na Cyprze i Malcie można kupić za 1000 – 1300 zł a siedmiodniowe za 1700 – 1800 zł od osoby.

Sześciodniowe wyjazdy na narty do Krynicy, słowackiego Strbskiego Plesa i Tatrzańskiej Łomnicy czy czeskiego Szpindlerowego Młyna to koszt 300 – 400 zł za apartament bez wyżywienia i od 600 do 900 zł w hotelu ze śniadaniami i obiadokolacjami.
W alpejskich wielkich ośrodkach, gdzie do dyspozycji mamy setki kilometrów nartostrad. tydzień w aprtamentach bez wyżywienia to koszt ok 600 zł od osoby (austriackie Pinzgau, szwajcarskie Cztery Doliny, włoska Val di Fassa). Wielkanocny pobyt alpejskich w hotelach z wyżywieniem to koszt ok 1000 – 1300 zł w Austrii i Włoszech oraz 1700 – 1800 zł w Szwajcarii. W tym ostatnim wypadku warto jednak podkreślić, że mowa o topowych, światowej klasy kurortach jak Zermatt u stóp Matterhornu czy region Jungfrau (Wengen) ze słynną ścianą North Face, najszybszą trasą zjazdową świata Lauberhorn i najwyżej położoną stacją kolejową w Europie, do której jedzie się tunelem wykutym w lodowcu.