Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 09 marzec 2017 00:23

Złote żniwa biur podróży trwają

Napisane przez MG
Plaża w Protaras na Cyprze Plaża w Protaras na Cyprze AG

W ostatnich czterech tygodniach w biurach podróży sprzedaż oferty wzrosła o 32,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów kupujących ofertę egipską wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego sezonu o ponad trzy czwarte.

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 39,7 proc., zaś liczba klientów - o 42,7 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 75,7 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 17,6 proc. a autokarowe 6,5 proc. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 16,2 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 163,6 proc., zaś liczba samolotówek - o 31,1 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to pierwsza dziesiątka krajów wyglądała tym razem następująco: Grecja, Hiszpania, Turcja, Bułgaria, Egipt, Włochy, Portugalia, Chorwacja, Albania i Cypr. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się cztery greckie i po dwa hiszpańskie i egipskie. Na podium znajdują się Heraklion, Antalya i Fuerteventura. Najmniej kosztują imprezy w Hurghadzie (2 302 zł) i w Burgas (2 080 zł). Najdrożej jest na Rodos (2 893 zł) i na Teneryfie (2 934 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 32,9 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż wycieczek samolotowych wzrosła o 19,7 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 153,2 proc., zaś autokarówek - o 22 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 29,4 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 78,5 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 62 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (+2 proc.), Bułgaria (+4 proc.), Egipt (+76 proc.), Włochy (minus 8 proc.), Turcja (+32 proc.), Portugalia (minus 5 proc.), Albania (brak danych.), Chorwacja (+33 proc.) i Kuba (+53 proc.). Na trzynastej pozycji znajduje się Tanzania (+104 proc.) a na osiemnastej - Malta (+140 proc.)