Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Napiszmy ustawę o POT
W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają prace nad nową ustawą o Polskiej Organizacji Turystycznej. III Forum Promocji Turystycznej to świetna okazja, by przedyskutować jej założenia.
Czytaj więcej...
Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
Plażowa Wiosna, czyli Grecja tańsza od kwietnia do czerwca Kos i Rodos – do 400 zł taniej, dla Grecji kontynentalnej ceny niższe o nawet 500 złotych.
Czytaj więcej...
Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
Trudno jest być następcą Jána Bošnoviča, ale będę kontynuować jego pracę.
Czytaj więcej...
II Rada spróbuje doradzić Bańce
4 marca w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Społecznej Rady Turystyki II kadencji.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Napiszmy ustawę o POT
  • Grecos - akcja promocyjna Plażowa wiosna
  • Beáta Egriová chce promować nieznaną Słowację
  • II Rada spróbuje doradzić Bańce

Reklama

środa, 01 marzec 2017 10:43

Biura podróży - Egipt na stałe wrócił do łask turystów

Napisane przez MG
Biura podróży - Egipt na stałe wrócił do łask turystów AG

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków wśród klientów biur podróży w ubiegłym tygodniu znalazły sie dwa lotniska egipskie. Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów kupujących ofertę egipska wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego sezonu o 59 proc.

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2016, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 19,7 proc., zaś liczba klientów - o 20,6 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 74,9 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 17,9 proc. a autokarowe 6,8 proc. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 25,3 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 99,6 proc., zaś liczba samolotówek - o 9,5 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to pierwsza dziesiątka krajów wyglądała tym razem następująco: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Egipt, Turcja, Włochy, Chorwacja, Portugalia, Albania i Kuba. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się cztery greckie i po dwa hiszpańskie i egipskie. Na podium znajdują się Heraklion, Antalya i Burgas. Najmniej kosztują imprezy w Antalyi (2 327 zł) i w Burgas (2 111 zł). Najdrożej jest w Heraklionie (2 921 zł) i na Fuerteventurze (3 056 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 37,2 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż wycieczek samolotowych wzrosła o 24,8 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 140,8 proc., zaś autokarówek - o 26,8 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 27 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 79 proc. wszystkich imprez.

Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 66 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (+6 proc.), Bułgaria (+10 proc.), Egipt (+59 proc.), Włochy (minus 6 proc.), Turcja (+9 proc.), Portugalia (minus 4 proc.), Albania (brak danych.), Kuba (+58 proc.) i Chorwacja (+31 proc.). Na dwunastej pozycji znajdują Zjednoczone Emiraty Arabskie (+36 proc.).