Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
Działający od 19 lat na polskim rynku największy agent turystyki zorganizowanej otworzył w miniona sobotę w Osielsku 100. biuro sprzedaży.
Czytaj więcej...
Wrocław, European Best Destination
Wrocław zwyciężył w międzynarodowym konkursie European Best Destination 2018, zdobywając ponad 41 tysięcy głosów. Jedyny reprezentant Polski w tegorocznej edycji konkursu otrzymał głosy ze 146 krajów.
Czytaj więcej...
Czego trzeba hotelom z Gdańska?
Jeśli masz hotel w Trójmieście, jesteś z pewnością przyzwyczajony do wysokich wymagań ze strony klientów. Sprawdź, jak zaoferować im wyjątkowy pakiet dodatkowych usług.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Wakacje.pl: salon sprzedaży nr 100
  • Wrocław, European Best Destination
  • Czego trzeba hotelom z Gdańska?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 26 luty 2014 10:13

Ecco Holiday zwiększa sprzedaż i zapowiada promocje

Napisane przez AG
Magdalena Wawrzyniak, kierownik sieci sprzedaży Ecco Holiday Magdalena Wawrzyniak, kierownik sieci sprzedaży Ecco Holiday archiwum Ecco Holiday

Sprzedaż w styczniu 2014 roku., w porównaniu do stycznia ubiegłego roku, wzrosła o około 40 proc.. Firma zamierza utrzymać tę dynamikę wzrostu w kolejnych miesiącach i zapowiada akcje promocyjne.

Celem firmy na kolejne miesiące jest podtrzymanie dynamiki sprzedaży. W związku z tym biuro przygotowało serię ofert specjalnych oraz promocji. Pierwszym etapem jest obniżenie kwoty zaliczki do 20 proc. Akcja trwać będzie pilotażowo do 20 marca. Również na marzec Ecco Holiday przygotowało promocję skierowaną do rodzin z dziećmi. Taniej kupić będzie można wyjazd rodzinny do wyselekcjonowanych hoteli w Bułgarii, Turcji, na Krecie i Rodos.

Magdalena Wawrzyniak, kierownik sieci sprzedaży Ecco Holiday powiedziała: "Poprzedni rok zaczął się podobnie, tylko, że wówczas główną lokomotywą wzrostów były wycieczki egzotyczne, sprzedawane pod marką Ecco Travel. Na obecne wyniki wpływa sprzedaż wyjazdów do popularnych wakacyjnych miejsc, takich jak Bułgaria, Turcja, Grecja, Hiszpania czy Malta, które realizujemy zarówno samolotami czarterowymi, jak i tanimi liniami. Planując bieżący rok bardziej skupiliśmy się na analizie i weryfikacji oczekiwań Klientów i pod tym kątem dokonaliśmy selekcji produktu. Choć prace nad aktualnie obowiązującym katalogiem trwały nieco dłużej, bardziej analityczny mechanizm konstrukcji ofert, jak widać, opłacił się. Ale katalog to tylko namiastka naszych możliwości. Współczesny organizator powinien być kreatorem a nie wyłącznie producentem czarterowych pakietów na masową skalę, dlatego portfolio naszych usług kształtują potrzeby i oczekiwania klientów a nie odwrotnie. To ważne także dla naszych agentów, którzy nie tracą, dzięki naszym możliwościom, zwolenników samodzielnego konstruowania ofert, a takich jest coraz więcej. Możemy zabrać w podróż na Bali, pokazać Chiny lub Indie, zorganizować urlop na Krecie, porwać na romantyczny weekend do Paryża, ale i odkryć piękno polskich gór. Jedyne, co nas ogranicza, to marzenia naszych klientów. Luty i marzec w poprzednich latach były miesiącami małych „przestojów". Aktualnie wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie inaczej. Od dwóch lat systematycznie ofertę czarterową uzupełniamy liniami nisko kosztowymi i ten produkt rozwija się najbardziej dynamicznie. Oferujemy wyjazdy do miejsc, w które nie docierają obecnie żadne czartery, np. na Costa Brava, Costa Blanca czy na Maltę. Wyszukujemy promocyjne ceny biletów, aby nasi Klienci mogli podróżować taniej i więcej. Na przykład 1240 zł to koszt tygodniowego pobytu na Malcie w hotelu trzygwiazdkowym ze śniadaniami, będącym świetną bazą noclegową do zwiedzania wyspy."

Przypomnijmy, że Ecco Holiday w roku 2012 przebudowało model operacyjny, równoważąc produkt czarterowy imprezami tworzonymi w zindywidualizowany sposób, z wykorzystaniem przelotów renomowanymi liniami rejsowymi i liniami niskobudżetowymi. W tym samym czasie firma włączyła do swoich struktur 2 inne spółki: znanego eksperta od egzotycznych wakacji - Ecco Travel oraz specjalizujące się w turystyce biznesowej obecne Ecco Business. Ponad 8 milionowe zyski za rok 2013 firma zamierza reinwestować w doskonalenie rozwiązań odpowiadających zmieniającym się ustawicznie potrzebom klientów oraz we wzmocnienie relacji z partnerami biznesowymi, podążającymi za stale ewoluującym rynkiem turystyki wyjazdowej.