Pewnik turystyczny? Toskania!
Luksusowy ośrodek turystyczny Tuscany Forever® zaprasza polskie biura podróży do współpracy.
Czytaj więcej...
Quo vadis POT?
Czy Polska Organizacja Turystyczna jest instytucją zbędną?
Czytaj więcej...
Malmö zaprasza na letnie imprezy
Do końca września w Malmö – największym mieście regionu Skanii – nie sposób się będzie nudzić. Letnie dni upłyną pod znakiem licznych imprez miejskich.
Czytaj więcej...
Konkurs na film promocyjny
Celem konkursu "Kadry z polski" jest promocja walorów turystycznych znanych i mniej znanych miejsc w Polsce.
Czytaj więcej...
Rosjanie wrócą do Egiptu
Po dokładnych oględzinach terminalu 2 na lotnisku w Kairze, specjaliści z Rosji są zadowoleni ze środków bezpieczeństwa.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pewnik turystyczny? Toskania!
  • Quo vadis POT?
  • Malmö zaprasza na letnie imprezy
  • Konkurs na film promocyjny
  • Rosjanie wrócą do Egiptu

Reklama

Reklama

czwartek, 15 grudzień 2016 00:16

Travelplanet.pl - bony podarunkowe jak świeże bułeczki

Napisane przez MG

Od stycznia do końca listopada 2016 sprzedaż bonów podarunkowych Travelplanet.pl zwiększyła się o ponad 7 proc. w stosunku do podobnego okresu w 2015 roku.

28 proc. bonów (biorąc pod uwagę ich wartość) zakupiły osoby fizyczne, reszta to firmy. Znacznie bardziej, bo o blisko 20 proc. zwiększyła się średnia wartość kupowanego bonu – z ok 800 zł do ok. 1000 zł
Bon o wartości ok. 1000 zł w bieżącej ofercie Travelplanet.pl w całości pokrywa rezerwację wrześniowego wylotu z dwoma posiłkami na tydzień do Bułgarii lub na Maltę albo marcowego wypoczynku w Hiszpanii w podobnym standardzie.
Za bon o wartości ok 1000 zł można pojechać na narty do apartamentów z karnetem w cenie do Austrii (Pillerseeltal, Kossen - marzec), Włoch (Val di Sole, Madessimo - styczeń, marzec) a dokładając 200 – 300 zł można spędzić tydzień na nartach z karnetem w cenie i wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) we Włoszech (Andalo – Paganella, styczeń) lub Świeradowie Zdroju (styczeń, marzec)
Skąd rosnące powodzenie bonów podarunkowych, które przeznaczmy na zagraniczne wojaże? Odpowiedź przynoszą wyniki sondażu Agencji Badania Rynku i Opinii SW Research przeprowadzone wspólnie z Travelplanet.pl w lipcu 2016 (metodą wywiadów on-line CAWI, 1021 ankiet z reprezentatywną grupa Polaków od 18 roku życia). Wynika z nich że w wypadku kłopotów finansowych niechętnie skreślamy z listy wydatków wakacje (zaledwie 9 proc. badanych) za to w wypadku przypływu dodatkowej wolnej gotówki najchętniej wydalibyśmy ją na wypoczynek (ponad 26 proc.).

Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl powiedział: “Nie ma jakichś wyjątkowych kierunków, które są finansowane z bonów podarunkowych, te zakupy nie odbiegają od ogólnych preferencji. Z wielką dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że królową przyszłego sezonu letniego zostanie Grecja, a na narty polscy turyści najchętniej będą wyjeżdżać do włoskich kurortów."