Touroperator roku 2017
Głosować może każdy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas jubileuszowych 25. Targów Turystycznych TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki.
Czytaj więcej...
Quo vadis POT?
Czy Polska Organizacja Turystyczna jest instytucją zbędną?
Czytaj więcej...
Malmö zaprasza na letnie imprezy
Do końca września w Malmö – największym mieście regionu Skanii – nie sposób się będzie nudzić. Letnie dni upłyną pod znakiem licznych imprez miejskich.
Czytaj więcej...
Konkurs na film promocyjny
Celem konkursu "Kadry z polski" jest promocja walorów turystycznych znanych i mniej znanych miejsc w Polsce.
Czytaj więcej...
Rosjanie wrócą do Egiptu
Po dokładnych oględzinach terminalu 2 na lotnisku w Kairze, specjaliści z Rosji są zadowoleni ze środków bezpieczeństwa.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Touroperator roku 2017
  • Quo vadis POT?
  • Malmö zaprasza na letnie imprezy
  • Konkurs na film promocyjny
  • Rosjanie wrócą do Egiptu

Reklama

Reklama

środa, 07 grudzień 2016 10:08

Złota jesień biur podróży

Napisane przez MG
Jedna z plaż cypryjskich Jedna z plaż cypryjskich AG

Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 30,2 proc

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2015, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 14,9 proc., zaś liczba klientów - o 19,4 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 78,7 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 12,2 proc. a autokarowe 9,1 proc. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 47,8 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 15,1 proc., zaś liczba samolotówek - o 17,5 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to pierwsza dziesiątka krajów wyglądała tym razem następująco: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Egipt, Włochy, Turcja, Chorwacja, Austria, Portugalia i Kuba. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajduje się pięć greckich i trzy hiszpańskie. Na podium znajdują się Fuertaventura, Heraklion i Korfu. Najmniej kosztują imprezy w Marsa Alam (2 311 zł) i na Lanzarotte (2 414 zł). Najdrożej jest na Kos (3 090 zł) i na Zakyntos (2 793 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 19,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż wycieczek samolotowych wzrosła o 19,3 proc., imprez z dojazdem własnym - o 11,9 proc., zaś autokarówek - o 38 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 30,2 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 79,1 proc. wszystkich imprez.
Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to w pierwszej dziesiątce pojawiłą się po raz pierwszy Turcja. Na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 102 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (0 proc..), Włochy (minus 15 proc.), Bułgaria (+29 proc.), Egipt (+5 proc.), Austria (+21 proc.), Kuba (+22 proc.), Albania (brak danych.), Portugalia (minus 7 proc.) i Turcja (minus 27 proc. Na piętnastej pozycji znajduje się Chorwacja (+93 proc.), a na miejscu 16. - Cypr - wzrost o 14 proc. Na miejscu 17. - Niemcy (+125 proc.)