Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • MSiT: dane sprzed półrocza
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

środa, 07 grudzień 2016 10:08

Złota jesień biur podróży

Napisane przez MG
Jedna z plaż cypryjskich Jedna z plaż cypryjskich AG

Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 30,2 proc

W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2015, w biurach podróży liczba rezerwacji wzrosła o 14,9 proc., zaś liczba klientów - o 19,4 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 78,7 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 12,2 proc. a autokarowe 9,1 proc. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez autokarowych – o 47,8 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła - o 15,1 proc., zaś liczba samolotówek - o 17,5 proc.

Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2016 do 31 października 2017 roku, to pierwsza dziesiątka krajów wyglądała tym razem następująco: Grecja, Hiszpania, Bułgaria, Egipt, Włochy, Turcja, Chorwacja, Austria, Portugalia i Kuba. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajduje się pięć greckich i trzy hiszpańskie. Na podium znajdują się Fuertaventura, Heraklion i Korfu. Najmniej kosztują imprezy w Marsa Alam (2 311 zł) i na Lanzarotte (2 414 zł). Najdrożej jest na Kos (3 090 zł) i na Zakyntos (2 793 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty wzrosła w ostatnich czterech tygodniach o 19,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż wycieczek samolotowych wzrosła o 19,3 proc., imprez z dojazdem własnym - o 11,9 proc., zaś autokarówek - o 38 proc.
Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2017 liczba klientów wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu zeszłej jesieni 2016 roku o 30,2 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 79,1 proc. wszystkich imprez.
Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to w pierwszej dziesiątce pojawiłą się po raz pierwszy Turcja. Na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja (wzrost sprzedaży o 102 proc. w porównaniu do ubiegłego roku). Dalej zaś: Hiszpania (0 proc..), Włochy (minus 15 proc.), Bułgaria (+29 proc.), Egipt (+5 proc.), Austria (+21 proc.), Kuba (+22 proc.), Albania (brak danych.), Portugalia (minus 7 proc.) i Turcja (minus 27 proc. Na piętnastej pozycji znajduje się Chorwacja (+93 proc.), a na miejscu 16. - Cypr - wzrost o 14 proc. Na miejscu 17. - Niemcy (+125 proc.)